Skip to content

Žvejų gyvybes saugo ir įstatymas

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis patvirtino naujas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles. Apie tris esminius Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pasikeitimus kalbamės su Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos r. agentūros vedėju Petru KAZAKEVIČIUMI.

Taip jau nutinka, kad dėl žmogaus gyvybės galvas suka visos institucijos, bet tik ne pats žmogus. Kiekvienais metais žiniasklaida informuoja apie nuskendusius žvejus, kurie neatsargiai elgėsi ant ledo, nepaisė pagrindinių taisyklių. Mane kartais stebina toks neprotingas ir beprasmis žvejų atkaklumas. Viena esminių naujovių, įvesta naujose taisyklėse ta, jog kiekvienas ant ledo užlipęs žmogus privalo turėti gelbėjimosi smaigus, kad įlūžus, jų padedami, galėtų užlipti ant ledo.

Smaigai – minimali, nebrangiai kainuojanti, bet pakankamai veiksminga priemonė, kuri gali padėti išgelbėti žvejų gyvybes. Smaigus reikėtų nešiotis ne kišenėse, o pasikabinus ant kaklo, kad atsitikus nelaimei būtų galima tuoj pat pasinaudoti. Smaigus, kurie kainuoja apie 20 litų, galima įsigyti žūklės prekių parduotuvėje, esančioje Laisvės g., netoli dar tebestovinčio spaudos kiosko arba pasidaryti patiems, panaudojant du atsuktuvus, ylas ar kitas priemones.

Kita naujovė – kiekvienas žvejys su savimi privalo turėti Mėgėjiškos žvejybos leidimą bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ar nemokamos žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas reikalingas tam, kad būtų aišku, jog Mėgėjiškos žvejybos leidimas išduotas būtent tam, o ne kitam žmogui. Ir trečioji naujovė – nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. masalui negalima naudoti gyvų žuvelių, o tik jų dalis (nedidelius gabalėlius)“, – sako P. Kazakevičius.

Žinoma, išsiruošęs žvejybon žmogus privalo būti susipažinęs su Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, o ne graudintis padaręs nusižengimą, kad jis nežinojo. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės – sena gyvenimo tiesa. Taisyklės ir įstatymai kuriami tam, kad padėtų išsaugoti vieniems kitus, mūsų aplinką, galiausiai padėtų išlikti gyvybei šioje žemėje ir pačiai žemei, o ne „palaikyti pažintis – aš pažįstu Praną, jis pažįsta Antaną – išsuks“.

Dar primename, kad nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. negalima gaudyti lydekų, sugavus, jos turi būti paleistos.

Naujosios taisyklės numato, kad pažeidusiems jas žvejams gresia įspėjimas arba bauda nuo 25 iki 200 litų. Aplinkosaugininkai tikisi, kad baudos bus tik kraštutinė priemonė, kurią taikyti teks itin retai.

Pirmasis reidas respublikos mastu vyks jau šį šeštadienį, sausio 26 d.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje