Skip to content

Premjeras įžvelgia dujininkų piktnaudžiavimą

 

Vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, kad gaunant nemažai gyventojų skundų dėl žymaus suskystintų dujų abonentinio mokesčio išaugimo buitiniams vartotojams, Premjeras Algirdas Butkevičius pavedė savo tarnybai kreiptis į Energetikos ministeriją, Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, Konkurencijos tarybą ir Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dėl situacijos įvertinimo.

„Kadangi turima informacija rodo, jog 2013 m. centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų pastoviosios dalies tarifą padidino skirtingi suskystintų naftos dujų tiekėjai, kyla įtarimų dėl galimo tiekėjų piktnaudžiavimo dominuojančia rinkos padėtimi, galimų susitarimų ir kainodaros skaidrumo. Pavedžiau atsakingoms institucijoms išanalizuoti kainos augimo priežastis ir pateikti išvadas“, – sako premjeras A. Butkevičius.

O mes, abonentiniam mokesčiui išaugus bemaž keturis kartus (vėliau jis buvo sumažintas iki 12,90 Lt), savo interneto svetainėje klausėme: AB „Suskystintos dujos“ vienašališkai buitinių dujų abonentinį mokestį pakėlė beveik keturis kartus – nuo 6 iki 22,48 Lt. Kaip elgsitės? Vakar dienai (apklausa dar vyksta) rezultatai buvo tokie: man tai nedideli pinigai, mokėsiu – taip atsakė 4.7 proc. respondentų, atjungsiu dujas ir statysiu elektrinę viryklę (55,3 proc.), atjungsiu ir statysiu dujų balioną (24.7 proc.), man tai nerūpi (5.3 proc.). Iš viso jau balsavo 150 svetainės lankytojų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje