Skip to content

Ritasi gripo banga

Lina RAGINYTĖ

 

Nors šalyje jau devyniolikoje rajonų paskelbta gripo epidemija, mūsų rajone šis virusas tik įsibėgėja. Prieš savaitę dar nebuvo dėl ko taip stipriai nerimauti, o štai sausio 31 d. ryto duomenimis rajone registruotas jau 51 gripo atvejis.

Praėjusią savaitę VšĮ „Ignalinos rajono poliklinika“ vyr. gydytojos pavaduotojos slaugai Dalios Mikučionienės duomenimis, poliklinikoje dar nebuvo užregistruotas nė vienas gripu užsikrėtęs žmogus, o iki šio ketvirtadienio jau užregistratuota 21, iš jų – 4 vaikai. Pasak D. Mikučionienės, reikėtų stengtis kuo mažiau lankytis įvairiose žmonių susibūrimo vietose, o pasijutus blogai, iškart skambinti šeimos gydytojui, pirmiausia pasitarti su juo, o tik tada vykti į gydymo įstaigą, nes čia atvykęs nesergantis gripu žmogus gali užsikrėsti tiesiog pačioje poliklinokoje, kur lankosi ligoniai.

Pasak Ignalinos sveikatos centro vyr. slaugos administratorės Onos Gasparavičienės, jų įstaigoje nuo metų pradžios registruota 30 gripo atvejų, iš jų tik per paskutiniąją savaitę – 26. Pasak O. Gasparavičienės, daugiausia gripu serga vaikai.

VšĮ Ignalinos rajono ligioninės vyr. gydytojas Stanislovas Olševskis teigia, jog ligoninėje taip pat yra pacientų, paguldytų dėl gripo komplikacijų, du ligoniai dėl sunkenės būklės pervežti į kitas gydymo įstaigas. „Karščiuojančių pacientų turime daug. Ligoniams skiriame priešgripinius preparatus. Deja, džiaugtis nėra kuo, nes Utenos apskrityje gripas dar tik įsibėgėja, mat čia mažesnis gyventojų tankis ir nėra tokių didelių susibūrimo vietų. Žinoma, girpui plisti dabar padės ir atšilęs oras, kuris šiam virusui sudaro šiltnamio salygas. Tad kas bus toliau, galima tik spėlioti“, – teigia S. Olševskis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here