Skip to content

Kada autobusų parkas dirbs atsakingai?

MI informacija

 

Vakar nutiko eilinė nervinga situacija dėl autobuso maršruto Ignalina–Didžiasalis per Dindas. Septyni vaikai vėlavo į pamokas, suaugę – į darbus. Autobusas į stotelę turėjo atvykti 7.05 val., bet jo nebuvo. Tik 7.20 val. paskambinus Ignalinos autobusų stoties viršininkui buvo išsiaiškinta, kad net trys autobusai sugedę, neužsiveda. Tik po šio skambučio viršininkas susizgribo atsiųsti kitą autobusą.

Situacija netoleruotina ir nepateisinama, jei esant vos 3 laipsnių šalčiui neužsiveda technika. Kiekvienas privalo būti atsakingas už savo darbą ir jokie pasiteisinimai darbdaviui (mokytojui) neįdomūs dėl netvarkingos kažkieno technikos. Tam, kad per didelius šalčius (kai -20 ar -25 ºC) pasiektumėm darbą laiku ir žinant apie savo asmeninės technikos nepatikimumą tokiom sąlygom (gali neužsivesti), mums tądien tenka keltis naktimis ar bent keliomis valandomis anksčiau ir į Ignaliną važiuoti kitais būdais…

Maršrutas Ignalina–Didžiasalis (Ignalinos sen.) yra apleistas, autobusai arba dideli ir šalti, arba maži ir sausakimši. Tarkim rytais važiuoja 16 vietų autobusas, vien tik Didžiasalyje įlipa 9 mokyklinio amžiaus vaikai ir visuomet važiuoja iki 5 suaugusiųjų, tuomet kaip sutilpti įlipantiems Žydeliuose, Kazokinėje, Dindose?..  Autobusai dažniausiai rieda 60–70 km/h greičiu, Ignalinos stotyje būna tik 7.45–7.50 (dažniausiai). Ar įmanoma laiku ir nesinervinant pamokose būti 8 val. (kiek laiko lieka nueiti iki mokyklos?). Ar normalu, kad 14 km važiuojama 45 min. (nuo 7.05 iki 7.50 val.)? Ar nepažeidžiama vaikų teisė oriai ir saugiai pasiekti mokymo įstaigą?

P. S. Situaciją autobusų parke, pasikvietusi jos vadovus, svarstė rajono tarybos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija. Su parko vadovais kalba buvo griežta. Jie per dvi savaites rajono savivaldybei turi pateikti aiškų veiksmų planą, kaip gerinti situaciją įmonėje, mažinti skolas ir pan. Akcentuota ir aiškiai įmonės vadovams pasakyta, kad nesikeičiant situacijai – rajono taryboje bus sprendžiamas klausimas dėl galimybės jiems toliau vadovauti įmonei. Duotas terminas baigiasi šią savaitę.  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje