Skip to content

Lenkai liko nustebinti Ignalinos krašto žiemos grožiu

 

Praėjusią savaitę Ignalinoje svečiavosi Lenkijos Suvalkų krašto turizmo ir kelionių mėgėjų organizacijos 50-ties atstovų grupė, kuri šešias dienas, nuo ankstyvo ryto iki pavakarių, rengė žygius slidėmis po įvairias rajono vietoves: šliuožė Ažušilės kalvomis, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų miškų bei ežerų gilaus sniego padengtais takeliais, aplankė Ginučių vandens malūno ir Ladakalnio prieigas bei Dūkšto apylinkes.

Kaip MI sakė vienas iš minėtos organizacijos vadovų ponas Tadeušas, ši organizacija Suvalkų krašte susibūrė daugiau nei prieš 20 metų, ji vienija ne tik šio krašto, bet ir visos Lenkijos aktyvius sveikos gyvensenos propaguotojus bei mėgėjus, kurie šiemet jau surengė 44-ąjį „Šiaurės kelionių“ žygį. Jie skersai ir išilgai yra išnarstę Lenkijos įžymiausias, poilsiautojų labiausiai mėgstamas bei istorines ir kultūros paveldo vietoves. Jau 11 kartą lankytasi ir Lietuvoje. Prieš kurį laiką pabuvota Palūšės apylinkėse.

Šįkart buvo nuspręsta aplankyti ne tik Ignalinos, bet ir tolimesnes rajono apylinkes. Kaip įprasta, panašiuose žiemos žygiuose dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės nuo 30-ies iki 70-ies metų, išvykose dalyvaujama savo ir organizacijos sukauptomis lėšomis. Į Ignaliną atvykę lenkai gyveno Kultūros ir sporto centro viešbutyje, kurio vadovai mielai svečius sutiko ir sudarė puikias poilsio sąlygas. Kasdien į žygius buvo išvykstama pasiskirsčius į tris skirtingas dalyvių amžiaus grupes, kurioms vadovavo kvalifikuoti, kaip ir p. Tadeušas, vadovai. Jaunesnių dalyvių grupė išvykdavo į ilgesnių nuotolių, o vyresnio amžiaus – į trumpesnius dienos žygius. Nors savaitės pradžioje ir spaudė nemažas šaltukas, bet tai žygeiviams nesutrukdė, o savaitgalio oras buvo tiesiog nuostabus. „Per dieną nušliuoždavome net po kelias dešimtis kilometrų, trumpam stabtelėdami ir iš kuprinės pasistiprindami maisto atsargomis“, – sakė svečias.

Pasak p. Tadeušo, taip pat ir kitų grupių vadovų – Jareko ir Beatos, ši išvyka į Ignalinos kraštą paliko neišdildomą įspūdį. Pasigrožėta nuostabia gamta ir sukaupta daug žinių apie šio krašto istorinę praeitį ir kultūros tradicijas, kurios buvo išgirstos iš sutiktų gyventojų. Pabendrauti su jais nė kiek netrukdė kalbos barjeras. Tad šeštadienio rytą, išvykdami į Lenkiją, žygio dalyviai sakė, kad išvyksta pakilios nuotaikos ir lieka dėkingi KSC darbuotojams už nuoširdų sutikimą ir nuolatinį dėmesį viešnagės metu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje