Skip to content

Namų numeracija turi pasirūpinti patys savininkai

Lina RAGINYTĖ

Sausio 15 d. MI numeryje rašėme apie suteiktus naujus ir pakeistus senuosius rajono gyventojų adresus („Ar įsitikinę, kad tikrai gyvenate jums žinomu adresu?“, MI, Nr. 4). Šiandien tęsiame šią temą.

Savivaldybės specialistės Marinos Volkovos teigimu, gatvių pavadinimai ir namo numeriai keisti buvo tik Ignalinos miesto gyventojams, bet jie apie tai buvo informuoti raštu. Visiems kitiems rajono gyventojams adresai yra suteikti. Apie tai informuoti seniūnai, kurie ir turėjo kokiu nors būdu apie tai pranešti gyventojams. „Beveik jau baigtas šis projektas Vidiškių seniūnijoje, o kitose seniūnijose dar tik įsibėgėjęs. Žmonės, norintys sužinoti tikslų savo adresą, gali kreiptis į seniūną arba tiesiai į mane (15 kab.). Mes visada visiems stengiamės padėti“, – sako rajono savivaldybės specialistė M. Volkova.

Kad nevertėtų dėl to jaudintis, teigia ir VĮ Registrų centras Utenos filialo Ignalinos skyriaus vedėjas Enrikas Doviakovskis: „Šalies mastu šis projektas pradėtas vykdyti jau prieš kurį laiką, tad nieko čia nuostabaus ir problemiško tikrai nėra. Reikia įsidėmėti, jog pastato ir žemės sklypo unikalus numeris, kaip ir žmogaus asmens kodas, yra svarbiausias ir nekeičiamas jokiais atvejais. Todėl jis ir unikalus. Kad ir kokį adresą jums suteiktų ir kiek kartų jį bekeistų, registro sistemoje viskas išlieka ir pasikeičia automatiškai, tad norėdami atlikti bet kokį juridinį veiksmą, problemų dėl to neturėsite. Jei abejojate dėl dabartinio savo adreso, galite užsukti pas mus, turėdami nuosavybės dokumentus ir mes jums padėsime“.

Primename, kad seniūnai, nepadarę to iki šiol, turėtų apie tai informuoti gyventojus. Tai svarbu ypač tiems, kurie iki šiol naudojasi senais adresais, nes dėl to gali būti ir painiavos. Pirmiausia, šie duomenys patenka ir į navigacijos programas, kurių tikslas – nuvesti iš taško A į tašką B. Pavyzdžiui, greitosios pagalbos komanda, gavusi Jūsų kvietimą, skubiai į automobilyje esantį navigacijos prietaisą suveda tikslų jūsų adresą ir tiksliai, niekur neklaidžiodama, atskuba pas jus. O jei jūs nežinote savo tikslaus adreso arba jei iki šiol naudojatės senuoju, tada medikai greičiausiai nuvažiuos pas kaimynus. Tai galėtų būti ir geroji šio projekto medalio pusė, mat žinant tikslų adresą, jus nesunkiai ras ir ugniagesiai, ir policija, ir, tarkim, UAB „Kompata“ darbuotojai ar greitųjų siuntų vežėjai ir kt.

Beje, reikia nepamiršti ir paženklinti savo namą. „Turbūt svarbiausia yra tai, kad kol nesuteiktas tikslus adresas (gatvė, numeris), nė vienas nekilnojamojo turto savininkas negali juo disponuoti (nei parduoti, nei dovanoti). Joks notaras neatliks jokių veiksmų. Net ir pats atokiausias vienkiemis nuo šiol turės tikslų adresą. Žinoma, tai ilgas ir sudėtingas procesas, bet problemų, regis, neturėtų būti. Jei žmogui reikia parduoti nekilnojamą turtą, o jam dar nesuteiktas adresas, kreipiasi į mūsų specialistus ir išimties tvarka per savaitę jo nekilnojamam turtui bus suteiktas adresas. Ignalinos mieste gatvių ir namų ženklinimu rūpinasi rajono savivaldybės specialistai, o štai kaimiškose vietovėse namų ženklinimu turi pasirūpinti patys namų savininkai. Artimiausiu metu tikrai nieko negaliu pažadėti, bet kada nors, radus lėšų, centralizuotai bus pasirūpinta ir namų numeracija“, – teigia administracijos direktorius Rimantas Mačys.

Gyventojai, ant kurių namo tebekaba koks nors namo numeris, turėtų pasitikslinti savo adresą, ir, jei jis pasikeitęs, bent jau nukabinti senąją lentelę, kad neklaidintų kitų. Na, o kaip gyventojai pasiženklins namus susižinoję naująjį adresą – kol kas jų vaizduotės reikalas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here