Skip to content

„Google“ – kiekvienas rajono miestelis ir kaimas

MI informacija

JAV interneto milžinė „Google“ į Lietuvoje pradėjo projektą „Street View“. Naudojantis šia paslauga, jau galima virtualiai apžiūrėti didžiąją dalį Lietuvos gatvių: tiek didžiųjų miestų, tiek mažesnių miestelių ir kaimų. Bemaž visos mūsų rajono gyvenamos vietovės – kaip ant delno. Ignalina buvo fotografuota pernai, liepos 6-ąją. Kadangi buvo valstybinė šventė, ant daugumos pastatų matyti iškeltos trispalvės.

Jei norite pasinaudoti „Google Maps Street View“, įeikite į „Google Maps“ ir žemėlapyje pasirinkti patinkančią vietą, o artindami vaizdą – norimą gatvę ar kaimą. Tuomet kairėje viršutinėje žemėlapio pusėje pamatysite piktogramą, atrodančią kaip geltona žmogaus figūra. Su pele ją nutempkite į norimą gatvę ar kaimą, taip įsijungs „Street View“ režimas.

 „Google“ projekto „Street View“ automobiliai, darę „Street View“ reikalingas nuotraukas, Lietuvoje pradėjo važinėti pernai birželį. „Street View“ projekto vadovas Ulfas Spitzeris teigia, kad „Google“ tikslas – pasiūlyti paslaugą kuo daugiau šalių. Anot jo, paslauga naudinga turizmui skatinti, taip pat ją galima panaudoti įvairiausiems tikslams – apžiūrėti norimą vietovę perkant naują namą, neįgalūs žmonės gali įvertinti miestų erdves, siuntų tarnybos į vertinti, ar pravažiuos reikiamu adresu jų sunkvežimis.

Lietuvos duomenų apsaugos inspekcija dėl „Street View“ projekto anksčiau siūlė Lietuvoje įsteigti „Google“ atstovybę, kuri turėtų teisę saugoti duomenis, tačiau po diskusijų su Teisingumo ministerija nutarė, kad teisinis pagrindas „Google“ veikti bus jos įkurta įmonė Europos Sąjungos erdvėje. „Google“ anksčiau tikino, kad žmonių veidai bus užtušuoti, automobilių numerių taip pat nebus galima atpažinti. Tačiau „Google“ ne visai laikosi šių sąlygų, yra matomų neuždengtų veidų ir numerių, todėl kyla skandalas.

„Street View“ projektas pernai gegužę jau sėkmingai startavo Latvijoje ir Estijoje. Lietuvoje projektą vykdė Estijos geografinių sprendimų bendrovė „Regio“, kuri „Google“ technologiją „StreetView“ Lietuvoje išbandė dar 2010-ųjų pabaigoje. Iš specialių automobilių buvo fotografuojami vaizdai daugelyje Lietuvos miestų.

Naudojant „StreetView“ virtualiai galima apžiūrėti įvairius pasaulio miestus, kai kuriose šalyse – tik muziejus. Ši paslauga veikia daugiau nei trisdešimtyje šalių.

MI, BNS inf.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here