Skip to content

Iš Drūkšių – į Lenkijos pajūrį

MI informacija

 

Kasmet žiemą Visagino savivaldybės agentūra sulaukia gyventojų skambučių, kurie rūpinasi žiemojančių gulbių likimu Drūkšių ir Visagino ežeruose.

2010 m. vasarį Drūkšiuose buvo vykdomas žiemojančių gulbių žiedavimas. Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto specialistai sužiedavo 15 gulbių nebylių ir 1 gulbę giesmininkę. Tuo metu Drūkšių ežere žiemojo apie 50 gulbių ir iki 100 kelių rūšių ančių. Visagino savivaldybės agentūros inspektoriai nuolat prižiūrėjo jas, o sausio – vasario mėnesiais, kai šalčiai siekė iki -25 ºC laipsnių, paukščius lesino grūdais, kadangi pavojingai sumažėjo properša, paukščiams trūko maisto. 2011 ir 2012 m. žiemos jau nebuvo tokios negailestingos paukščiams, o ir jų žiemojo mažiau: apie 10–14 gulbių ir apie 15–30 ančių. 2013 m. Drūkšiuose pastebėtos tik kelios gulbės.

2013 m. vasarį gavome pranešimą iš Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto doktoranto Juliaus Morkūno, kad kelis metus žiemojusi Drūkšių ežero kanale prie Ignalinos atominės elektrinės, gulbė giesmininkė pastebėta Lenkijos pajūryje netoli Prusewo vietovės.

Gulbė giesmininkė yra kur kas retesnė už gulbę nebylę ir yra įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą. Giesmininkę nuo nebylės galima atskirti pagal geltonos spalvos snapą, be to, ji neturi gumbo virš snapo. Gulbė giesmininkė yra atsargi, žiemojimo metu prie žmonių paprastai nesiartina ir papildomo maisto neima. Be to, ji yra labai triukšminga, balsas toli girdimas, melodingas, primena trimitu išgaunamus garsus. Trimituoja ne tik dieną, bet ir naktį. Trumpesni melodingi komunikacijos signalai girdimi ir migravimo metu.

Utenos RAAD inf.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here