Skip to content

Valstybės vėliavos iškėlimas

MI informacija

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – rajono policijos komisariato pareigūnai tikrins, ar ant įstaigų, įmonių pastatų, gyvenamųjų namų yra iškeltos valstybės vėliavos, todėl primena rajono gyventojams valstybės vėliavos iškėlimo ir naudojimo tvarką, kurią reglamentuoja Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas bei Vyriausybės 2004 m. gruodžio 24 d. nutarimas Nr. 1649 „Dėl Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal šiuos teisės aktus Lietuvos valstybės vėliava keliama prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybinių švenčių dienomis: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Lietuvos valstybės vėliava prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų iškeliama šiomis atmintinomis ir kitomis dienomis:

* sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną;

* sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną;

* vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną;

* kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną;

* gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną;

* gegužės 9-ąją – Europos dieną;

* birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu);

* birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu);

* liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną;

* rugpjūčio 23-iąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną;

* rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną;

* rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu);

* spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną;

* lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną;

* lapkričio 23-iąją – Lietuvos karių dieną.

Nustatytomis dienomis ar viešųjų renginių proga Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 val. ir nuleidžiama 22 val.

2012 m. vasario 16-ąją rajone buvo užfiksuoti du valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimai ir asmenims paskirtos administracinės nuobaudos, kurias numato Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1881 str., kuriame nurodoma, kad Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia piliečiams įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 30 litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo 30 iki 60 litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, užtraukia baudą nuo 30 iki 60 litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams nuo 60 iki 120 litų.

Rajono PK inf.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here