Skip to content

Autobusų parke vėjas nepadės, reikia cunamio

MI informacija

 

Tiek kalėjime, tiek valdžioje ilgiau pasėdėjęs žmogus netenka realybės pojūčio. Panašu, kad jį prarado ir gerbiamas UAB „Ignalinos autobusų parko“ direktorius Valentas Meškėnas. Žinant, kad nuo 2005 m. jo vadovaujama įmonė didele dalimi išlaikoma mokesčių mokėtojų (visų mūsų) lėšomis, tai, pasak įmonės darbuotojų (gautas laiškas su vaizdingais pasakojimais – autor. past.), švaisto lėšas į visas keturias puses ir numoja ranka į dar 2008 m. rajono savivaldybės Kontrolieriaus tarnybos teiktus pasiūlymus ir rekomendacijas.

Laiške, kupiname pasipiktinimo, teigiama, jog įmonėje ilgus metus veši betvarkė. „Perkami prastos būklės autobusai, kiek žinome, už gerokai mažesnę kainą, negu nurodoma, ir tie autobusai nuolat remontuojami, nes taip „apsimoka“. O ar visas autobusų reisams skirtas kuras patenka pagal paskirtį? Pats bendrovės vadovas, įsiskolinimams dengti, kasmet prašo iš savivaldybės biudžeto dotacijos, savo pusmilijonio, bet į darbą ir iš darbo vyksta tarnybiniu automobiliu, o ir savaitgaliais kartais automobiliui ilsėtis neleidžia“, – rašoma laiške. „Įmonės vadovai net neplanuoja ieškoti naujų sprendimų, jų planuose – vien reisų mažinimas. Priežastis – jeigu įmonė geriau dirbs, iš biudžeto negaus dotacijos. Tai kam stengtis, jeigu tuos pačius pinigėlius iš biudžeto ir nedirbdamas pasiimsi? Čia kaip ir su pašalpomis. Ir savo 3000 litų algelę be rūpesčių gausi!

Įmonei lėšas uždirba paprasti vairuotojai, tačiau žiemą jie buriasi nešildomose patalpose, autobusų stotį patys šildo: patys malkas ruošia, patys kūrena. Dirba pagal „rusiškus“ grafikus, net nakvoja galinėse maršruto stotelėse už tai patys susimokėdami. Nejau niekam nerūpi, kas vyksta toje įmonėje? Nejau niekas negali pažaboti šitos betvarkės? Juk dar 2008 m. tikrinta, bet kas pasikeitė?“, – dėstomos mintys laiške.

Per sunku paprastam žmogui susigaudyti tuose valdininkų kurmiarausiuose. Vieni šaukia, krizė – spaudžiamės. Susispaudžiam, o kai atsisukę pasižiūrim – netenkam amo. Nes supranti – krizė tik tau, žmogau, tik tau.

Autobusų parko darbuotojų laiške atskleidžiami faktai, regis, ne iš piršto laužti (kai kurie tokie „aštrūs“, kad be įrodymų net spausdinti nedrįstame). Tai patvirtina ir rajono savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkė Leta Kalinauskaitė, pernai gruodžio 7 d. su komisijos nariais atlikusi UAB „Ignalinos autobusų parkas“ veiklos analizę. „Mano galva, šios įmonės vadovams per daug nuolaidžiauja ir savivaldybės administracija, todėl situacija ten ir nesikeičia jau daugelį metų. Dar praėjusį gruodį pateikiau komiteto išvadas savivaldybės tarybos nariams, tačiau jokios reakcijos nesulaukiau. Tik keturi iš jų kreipėsi prašydami, kad savivaldybės Audito ir kontrolės tarnyba atliktų papildomą auditą. Todėl nuoširdžiai tikiu, kad autobusų parko vadovų kvietimas į savivaldybės tarybos „valstiečių“ frakcijos posėdį ir laiko jiems suteikimas parengti ateities planus, rezultato neduos. Autobusų parko darbuotojai mano, kad šiai problemai spręsti reikia jau ne vėjo, o viso uragano ar net cunamio“, – įsitikinusi rajono tarybos narė Leta Kalinauskaitė.

Situacija išties nemaloniai dvelkia. Kviečiame rajono visuomenę atvirai pareikšti savo nuomonę apie Ignalinos autobusų parko veiklą ir pateikti pasiūlymų. Juk kalbama apie visų mūsų švaistomas lėšas. Kas, jei ne mes ir kada, jei ne dabar, pasirūpins Ignalinos kraštu… Laukiame jūsų atsileipimų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje