Skip to content

Dvi Ignalinos plaukikės pateko į Lietuvos rinktinę

Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine vyko atviros šių metų Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės, kuriose jėgas išmėgino visi šiuo metu Lietuvoje esantys stipriausi plaukikai. Varžybose dalyvavo 212 plaukikai, tarp jų – 74 moterys ir 138 vyrai iš 13 plaukimo klubų. Po šių pirmenybių paaiškėjo, kam iš Lietuvos plaukikų teks ginti šalies garbę Baltijos valstybių čempionate.

Džiugu, kad šiose pirmenybėse sėkmingai startavo geriausia metų rajono sportininkė Dovilė Mikoliūnaitė. Kaip MI informavo jos treneris Eugenijus Rakitinas, Dovilė vėl įrodė savo pranašumą prieš varžoves mėgstamiausioje 50 m rungtyje nuplaukusi šį nuotolį krūtine per 33,05 sek. ir pelnytai iškovodama aukso medalį. Dvigubai ilgesniame nuotolyje tokiu pat stiliumi ji pelnė sidabro medalį, atsilikusi nuo Kauno plaukimo mokyklos atstovės Urtės Kazakevičiūtės.

Šauniai startavo ir kita mūsų jaunoji plaukikė Sara Aškinytė. Ši 14-metė ignalinietė pateko net į tris finalinius plaukimus tarp suaugusiųjų plaukikų. 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje ji finišavo ketvirta, dvigubai trumpesniame nuotolyje – šešta, o 100 m krūtine tarp 8 plaukikių užėmė 6–7 vietas.

Tokie aukšti mūsų plaukikių rezultatai lėmė, kad D. Mikoliūnaitė pateko į Lietuvos suaugusiųjų, o Sara Aškinytė – į jaunučių rinktinių sudėtis. Kovo 8–9 d. jos gins Lietuvos garbę Baltijos valstybių plaukimo čempionate, kuris vyks Estijos Tartu mieste.

Ignalinos jaunųjų plaukikų treneris E. Rakitinas liko patenkintas ir kitų savo auklėtinių startu Alytuje. Plaukdamas 50, 100 ir 200 m krūtine, visus savo asmeninius bei rajono rekordus pagerino Joelis Aškinis. Beje, plaukiant 50 m atkarpą, Joeliui pritrūko vos 0,09 sek. iki kandidato į Lietuvos plaukimo meistrus normatyvo.

Kaip MI sakė treneris E. Rakitinas, jis yra daug kam dėkingas, kad Ignalinos plaukimo baseine yra sudaromos geros jaunųjų plaukikų treniruočių sąlygos. Nuoširdžiai dėkingas ir plaukimo klubo rėmėjui verslininkui Petrui Keperšovui. Jo dėka stipriausieji jaunieji plaukikai išvyksta į varžybas su gražia jo padovanota sportine apranga. Beje, po sėkmingo S. Aškinytės starto Alytuje, Petras tokią pat spalvingą striukę padovanojo ir šiai mergaitei.

Pasak P. Keperšovo, apie S. Aškinytės sėkmingą startą Alytuje jis sužinojo iš interneto tinklapio, todėl pasiskubino įteikti jai šią dovaną. Jis iki šiol labiausiai rėmė ir remia jaunuosius futbolininkus. Pats jis nuo jaunų dienų mėgo šį žaidimą, neretai ir dabar gina „Drūtūnų“ futbolo komandos vartus. Bet jį džiugina ir sėkmingi plaukikų startai. Todėl nori, kad ir jie į varžybas vyktų dailiai apsirengę ir neatrodytų prasčiau už kitų miestų ir rajonų komandas. Todėl ir negaili savo versle uždirbamų lėšų.

Beje, šis verslininkas bene vienintelis rajone, kuris remia jaunuosius sporto mėgėjus, savo transportu nuveždamas juos į įvairias varžybas ir aprūpindamas reikalingiausiu inventoriumi.

Autoriaus nuotr.

Po sėkmingo starto Alytuje, Petras Keperšovas sportinę aprangą įteikė ir plaukikei Sarai Aškinytei.

„Drūtūnų“ spalvinga apranga dabar puikuojasi ne tik plaukimo treneris E. Rakitinas, bet ir jo gabiausios auklėtinės – Dovilė Mikoliūnaitė ir Sara Aškinytė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje