Skip to content

Nelegalai gruzinai forsavo Dysnos upę

MI informacija

Šeštadienį vėlai vakare ties Ignalinos rajono Dysnos kaimu patruliavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiai užklupo keliu einančius keturis įtartinus asmenis. Juos sustabdžius paaiškėjo, kad tik vienas iš ketveriukės kalba rusiškai. Vyras paaiškino, kad jis ir trys jo bendrakeleiviai yra Gruzijos piliečiai.

Nė vienas sulaikytųjų neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Pirminiais duomenimis, nelegalų amžius yra nuo 34-erių iki 42-ejų metų.

Jų sulaikymo vietą tikrinę pasieniečiai į pagalbą pasitelkė VSAT kinologą su tarnybiniu šunimi. Keturkojis sniege rastais pėdsakais nuvedė iki valstybės sienos. Nuo jos iki gruzinų sulaikymo vietos – puskilometris. Paaiškėjo, kad nelegalai į Lietuvą pateko neteisėtai perėję Dysnos ledu. Šios upės viduriu čia eina Lietuvos ir Baltarusijos siena.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Visi keturi gruzinai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. VSAT pareigūnai atliko tokiais atvejais būtinus formalumus.

Pirmadienį priešpiet nelegalai buvo laikomi Švenčionių užkardoje, kur įrengtos specialios patalpos prieglobsčio besiprašantiems asmenims. Vėliau jie bus apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai sulaikė 10 nelegalų iš Gruzijos.

VSAT inf.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here