Skip to content

Teismai bauduoja „uabą“, bet bjauri politika tebevykdoma

Kai 2009 m. balandį kaunietis Dalius Galminas privatizavo senosios Ignalinos ligoninės pastatą, Pirkimo–pardavimo sutartyje (5.8.1–5.8.5 punktai) buvo įdėta būtina sąlyga – per trejus metus čia pradėti teikti kurortines gydymo paslaugas. Jei ši sąlyga nebus įvykdyta, pirkėjas įsipareigojo rajono savivaldybei sumokėti 4 proc. pastato ir priskirto jam žemės sklypo pirkimo kainos dydžio baudą. Pinigine išraiška tai būtų 60 800 Lt.

2009 m. rugpjūčio 11 d. D. Galminas įsigytą ligoninės pastatą pardavė UAB „Nekilna“, o jame įsikūrė UAB „Ignalinos sveikatos centras“, kitaip sakant – „uabas“. Praėjo tie treji metai (baigėsi pernai balandį), tačiau jokių kurortinių paslaugų teikti čia nepradėta. Ignalinos sveikatos centras teikia poliklinikos, kokių šimtai, paslaugas, dar įsteigtoje vaistinėje, kokių tūkstančiai, parduoda vaistus.

Kadangi privatizavimo sąlygų „uabas“ nevykdo, o įpareigotos baudos gera valia nemoka, rajono savivaldybė kreipėsi į teismą. Pernai rugsėjo 3 d. vykęs Kauno m. apylinkės teismas savivaldybės reikalavimus pripažino teisėtais, tačiau jos naudai priteisė tik pusę sumos – 30 400 Lt. Neva įsigyto turto (pastato ir žemės) naudojimo būdas bei pobūdis iš dalies atitinka ligoninių, poliklinikų, sanatorijų, reabilitacijos centrų paskirtį, nežiūrint į tai, kad „uabas“ licencijos teikti kurortines reabilitacijos paslaugas neturi, tad jų ir neteikia. Čia kaip tame anekdote – „uabas“ truputį nėščias (kaltas), bet tik truputį.

Šiuo sprendimu pirmiausia liko nepatenkinta „Nekilna“ ir jį apskundė Kauno apygardos teismui. Šis, vasario 8 d. išnagrinėjęs skundą, sutiko su visais mūsų savivaldybės argumentais, kritiškai įvertino ankstesnio žemesnio teismo sprendimą priteisti tik pusę baudos sumos ir savo sprendimu baudos dydį „Nekilnai“ padidino iki visos sumos (60 800 Lt) ir dar iš jos priteisė sumokėti 5 proc. dydžio palūkanas nuo šios sumos (dar 3040 Lt). Apygardos teismas taip pat panaikino žemesnio teismo sprendimą priteisti iš savivaldybės „Nekilnos“ naudai mokestį už šios advokato paslaugas. MI žiniomis, „Nekilna“, žinoma, nesutiko su šiuo prendimu ir apskundė jį Aukščiausiajam Teismui.

Kai 2009 m. pateikėme seriją rašinių apie „uabą“ ir jo kūrimo peripetijas, tuomet dažnai minėjome Kauno „Medikonos“ firmą, užsiimančią vaistų prekyba ir kitokia, su medicina susijusia, veikla. Ignalinos sveikatos centras tebepriklauso tai firmai. Netiesiogiai, nes yra prikurta daug seserinių firmelių, kurių rankomis ir daroma visa politika. „Nekilna“ – viena iš jų, kaip ir dar viena – UAB „Geros sveikatos klinika“, kuri Ignalinoje į savivaldybės ratus įkišo dar vieną pagalį.

„Geros sveikatos klinika“ įsteigta pernai balandį, o jau gegužę Ignalinoje dalyvavo patalpų, esančių Ligoninės g. 6, nuomos konkurse (kur anksčiau buvo kanceliarinės prekės). Kaip MI sakė Butų ūkio direktorius Antanas Gylys (administruojantis tas patalpas), pradinė 1 m² nuomos kaina buvo 10 Lt, tačiau šviežiai „iškeptas“ Kauno „uabas“ iš karto už kvadratą pasiūlė 37 Lt ir, žinoma, konkursą laimėjo. Dar vienas konkurso dalyvis – vaistinė „Camelia“ – pasiūlė normalią 11 Lt kainą.

Praėjo beveik metai. Rezultatas – tas Kauno „uabas“ jokios veiklos išnuomotose patalpose nevykdo, o nuomos mokesčio nemoka (skola jau apie 40 000 Lt). Mat net ir nesirengė nieko daryti. Jiems reikėjo užimti patalpas ir jas laikyti, kad neįsikurtų vaistinė„Camelia“, kuri būtų buvusi Ignalinos sveikatos centro vaistinės, vienintelės šiame miesto kvartale, konkurentė. Taip vakarinės miesto dalies gyventojai prarado ir iki šiol nebeturi savos vaistinės.

Butų ūkis dabar varsto teismų duris, kad nutrauktų nuomos sutartį su tais melagiais „nuomininkais“. Sprendimą šioje byloje teismas skelbs kovo 12 d.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje