Skip to content

Gaisras Tverečiuje: šeimininkai ligoninėje, namas – sudegė

Šeštadienį, 19.28 val., bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešta, kad Tverečiuje, įvykus sprogimui, užsidegė gyvenamasis namas. Į įvykio vietą išsiųstos Ignalinos PGT pajėgos, Didžiasalio, Mielagėnų ir Švenčionių r. Adutiškio ugniagesių komandos, iškviesti medikai. Jie į Švenčionių ligoninę su 1–3 laipsnio nudegimais išvežė abu namo šeimininkus R. T. ir L. T.

Kaip vakar MI pasakojo Ignalinos PGT VPPP inspektorius Kęstutis Menčinskas, sprogimo, kaip rašo žiniasklaida, tą vakaro nebuvo. Gaisravietėje suradome dujų balioną, kuris nebuvo sprogęs. Buvo liepsnos pliūpsnis, greičiausiai degančių dujų, po kurio užsiliepsnojo visas namas. Dujos patalpoje galėjo susikaupti prakiurus ar nutraukus žarną, prakiurus reduktoriui ar ką nors verdant ant viryklės, užkūpėjus degikliams. Tiksliai dar nežinome, aiškinamės. Gaisrą teko ilgai gesinti, namas sudegė bemaž visai: įkrito stogas, perdangos, išdegė vidus. Liko tik mūrinės sienos.

Tverečiaus seniūnė Česė Vitėnienė jaudinasi dėl nelaimės ir, sako, vakar visą rytą tarėsi seniūnijoje, kaip ir kuo šiai šeimai galima padėti. Šeimininkai buvo bedarbiai, prieš kurį laiką atvykę gyventi į Tverečių iš Vilniaus. Pašalpų negaudavo, nes sostinėje turi butą. Augina gyvulius, turi keturias karves. Padegėliai pernai vasarą jau buvo nukentėję nuo vėtros, kuri apdraskė jų remontuotą namą, bet draudimo išmokos negavo, mat draudikai teigė, kad kalti patys šeimininkai. Dabar draudimo už sudegusį namą taip pat negaus, nes draudimas baigėsi pernai gruodį ir nebuvo pratęstas, neturėjo tam pinigų. Gaisro dieną į namus buvo parvykę sūnus su dukra, namuose dar gyveno penkiametė anūkė. Vaikai nenukentėjo. Kadangi čia gyvena artimi giminės, laikinai padegėliai turi kur prisiglausti.

Seniūnė dėkoja gaisrą gesinusiems ugniagesiams, kurie išsaugojo kitus greta esančius tankiai sustatytus namus. Vakaras buvo vėjuotas, todėl galėjo užsiliepsnoti ir kaimynai. Dėl finansinės paramos šeimai bus kreiptasi į rajono savivaldybę, seniūnijos gyventojai gal būt rinks aukas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje