Skip to content

„Chebra“ apgynė čempionų vardą

Praėjusį sekmadienį baigėsi rajono 2012–2013 m. vyrų krepšinio pirmenybės, padovanojusios žiūrovams, šio žaidimo „fanams“, daug emocijų ir nepamirštamų įspūdžių, kuriuos patyrė, stebėdami atkaklias ir permainingas rungtynes kovose dėl medalių.

Kiek anksčiau vykusios mažojo finalo rungtynės tarp Ignalinos krepšinio asociacijos (IKA) ir Švenčionėlių „Aitvaro“ komandų turėjo išaiškinti, ar pavyks labiau patyrusiems aikštelės šeimininkams įveikti emocingus ir energingus jaunuosius krepšininkus iš Švenčionėlių, kurie pirmenybėse parklupdė ne vieną žinomą komandą. Šios dvikovos pradžia sėkmingiau klostėsi IKA komandai, kuri per pirmuosius du kėlinius pirmavo 7–11 taškų skirtumu. Po ilgosios pertraukos šis skirtumas išaugo net iki 21 taško ir atrodė, kad IKA nesunkiai iškovos pergalę ir bronzos medalius. Matyt tuo patikėjo ir patys komandos žaidėjai, kurie paskutiniame ketvirtyje pastebimai sutriko. Tuo vykusiai pasinaudojo trenerio Tado Garlos jaunieji auklėtiniai, taikliai iš įvairių nuotolių šturmuodami varžovų krepšį. Kai iki rungtynių pabaigos liko 16 sekundžių, skirtumas sumažėjo iki 5 taškų, o tuomet švenčionėliškiams dar pelnius tritaškį, rungtynių baigtis pakibo ant plauko. Bet IKA komandai pavyko išsilaikyti ir pasiekti pergalę 88:82. Tad bronza pelnytai jų. Žiūrovai už atkaklią dvikovą nepagailėjo karštų plojimų abiejų komandų žaidėjams. Svariausiai prie šios pergalės prisidėjo Ž. Kulda, D. Dubaka ir M. Kupetys, atitinkamai pelnę 24, 17 ir 16 taškų. Tarp švenčionėliškių sėkmingiausiai žaidė A. Pumputis, pelnęs 19 taškų.

Pirmenybių pabaigtuvių puošmena tapo finalinė dvikova tarp pernykščių čempionų „Chebros“ krepšininkų ir „Žuvėdros“ komandos, kuri trejus metus iš eilės laimėjo MI laikraščio taurę.

Šįkart abi komandos pasirodė aikštelėje stipriausių sudėčių, ko dar žiūrovams per visas pirmenybes neteko pamatyti. „Žuvėdroje“ išvydome aukščiausią Ignalinos vyrą Nerijų Lisauską, kuris jau yra žaidęs ne vienoje užsienio komandoje. Atvyko padėti šiai komandai ir NKL lygoje bei Lietuvos kariūnų rinktinėje žaidžiantis gerai žiūrovų pažįstamas Marius Kugauda, taip pat Andrius Urbonavičius ir Vilius Šermokas, dar rajono rinktinės nariai Tomas Gasparavičius, Žygimantas Kulda, Modestas Krasauskas, Dainius Bielinis ir Ričardas Prybylskis.

Ne silpnesnės sudėties komandą pristatė ir „Chebros“ kapitonas Egidijus Kazimėrėnas. Kartu su Vidu Braziuliu aikštelėje pasirodė Lietuvos krepšinio įvairiose lygose žaidę ar žaidžiantys Mindaugas Gelžinis, Mantas Kibildis, Dmitrijus Meškevičius, Darius Mikalčius, Lukas Šebelskis ir kiti krepšininkai. Tad šių dviejų komandų lemiama dvikova žadėjo būti panaši net į bet kurio lygio respublikines varžybas. Beje, taip ir atsitiko, todėl žiūrovams buvo padovanota puiki krepšinio šventė.

Jau nuo pat nervingos rungtynių pradžios neišryškėjo kurios nors komandos pranašumas. Pirmą ketvirtį vieno taško skirtumu laimėjo „Chebros“ vyrai. Bet po pertraukos į priekį išsiveržė „Žuvėdra“ – 25:16. Baigiantis antrajam kėliniui, vėl spurtavo rajono čempionai ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų. Vėlesnė rungtynių eiga permaininga, taškas į tašką. Lemiamas buvo paskutinis kėlinys, kurio pabaigoje „Žuvėdros“ žaidėjai iš patogių padėčių prametė, padarė nedovanotinų tokioms rungtynėms klaidų. Tuo pasinaudoję „Chebros“ krepšininkai plėšte išplėšė taip geidžiamą pergalę – 84:81. Prastos nuotaikos paliko aikštelę ne tik „Žuvėdros“ žaidėjai, bet ir jų vyr. treneris Albertas Cicėnas kartu su komandos vadovu Petru Mačiuliu. O „Chebra“ su treneriu Gintaru Motiejoniu triumfavo, antrąkart iškovojo aukso medalius ir čempionų tarę. Nugalėtojų komandoje 26 taškus pelnė M. Kibildis, 21 tašką – L. Šebelskis, 15 – D. Meškevičius. „Žuvėdros“ komandoje, kaip ir tikėtasi, rezultatyvumu išsiskyrė Marius Kugauda, pelnęs net 34 taškus, iš jų 6 tritaškius, Modestas Krasauskas ir Nerijus Lisauskas į savo sąskaitą atitinkamai įsirašė po 14 ir 13 taškų.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje