Skip to content

Kovo 11-ąją prisimintos tautos tradicijos

MI informacija

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena jau 23 kartą mums atneša šventę, budinančią atmintį ir keliančią dvasios sparnus į naują viltį. Kovo 11-ąją ignaliniečiai rinkosi į Kultūros ir sporto centrą. Čia jiems dovanotas nuotaikingas meno mėgėjų koncertas „Pavasarėjančiai Lietuvai“.

Mūsų švenčių datos, lemtingų patyrimų įrėžtos į tautos gyvenimą, gyva atmintis, kurią privalome puoselėti, vieni kitiems priminti kaip mūsų šiandienio gyvenimo prasmės šaltinius ir atsakomybės už rytdieną ženklus. Kovo 11-osios šventė daugeliui mūsų yra gyva tikrąja savo prasme. Ją patyrėme, išgyvenome…

Sugiedojus Lietuvos himną, visus į šventę susirinkusius sveikino rajono meras Bronis Ropė. Meras kalbėjo apie Lietuvos pasiekimus, svarbius pasikeitimus valstybės ir žmonių gyvenime bei laisvės kainą ir atsakomybę. „Džiugu, kad atkūrus nepriklausomybę Ignalina neliko užribyje, kaip buvo po 1918 metų. Per visus tuos metus kūrėme ir gražinome savo gyvenimą“, – sakė meras ir kvietė kartu siekti savo kraštui svarbių tikslų.

Renginį vedė Jolanta Narbutaitienė ir Eimantas Ramanauskas. Kartu su jaunaisiais aktoriais jie pakvietė prisiminti šimtmečius gyvavusias ir tokias mūsų protėviams svarbias, o dabar primirštas pavasario ciklo kalendorines šventes – nuo Grabnyčių iki Sekminių. Buvo papasakotos šių švenčių tradicijos, priminta, kaip jas švęsdavo Ignalinos krašte, suvaidinti trumpi vaizdeliai iš to meto šeimų gyvenimo. Scenoje atgijo senosios apeigos, būrimai, giesmės, sužibo smulkiosios tautosakos perlai.

Nuostabią šventinę programą parengė miesto tautinių šokių kolektyvai „Gaja“, „Jorutis“ (vad. Elena Skripkauskienė) ir liaudiškos muzikos kapela „Ringė“ (vad. Frančeska Skripkauskienė). „Gajos“ kolektyvas pristatė jaunųjų ir vyresniųjų šokėjų grupes. Nuotaikingus šokius keitė romantiškos dainos ir tranki muzika. Meno mėgėjai  žavėjosi puikiu šventinių kūrinių atlikimu ir gražiais tautiniais drabužiais.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje