Skip to content

Slidinėjimo maratone jėgas išbandė rekordinis dalyvių skaičius

Mamertas KRAPAUSKAS

Kaip buvo skelbta, praėjusį sekmadienį Žiemos sporto centro trasose Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija, kartu su tarptautine SKIGO slidžių tepalų firma, surengė ilgų nuotolių slidinėjimo lenktynes, kuriose išmėgino jėgas apie 300 įvairaus amžiaus ir pajėgumo dalyvių, sugužėjusių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų.

Lenktynių išvakarėse siautėjęs stiprus ir atšiaurus vėjas tądien buvo nurimęs, todėl šviečianti pavasario saulutė sudarė idealias sąlygas slidininkams lenktyniauti 50, 30 ir 20 km trasose. Atvirai kalbant, tokio gausaus dalyvių skaičiaus jau seniai Žiemos sporto centre nebūta. Matyt, pajutę, kad žiemos sezonas baigiasi, panoro deramai su juo atsisveikinti.

Į ilgiausios, 50 km, trasos startą stojo labiausiai patyrę slidininkai, tarp kurių nesimatė tik Lietuvos biatlono rinktinės dalyvių Tomo Kaukėno ir Dianos Rasimovičiūtės, kurie šį sezoną į Lietuvą retai sugrįžta, nes dalyvauja užsienyje vykstančiose prestižinio lygio varžybose ir deramai gina Lietuvos garbę. Šis dvejetas sėkmingai lenktyniauja ne tik tarp stipriausių pasaulio bei Europos biatlonininkų, bet ir tarp slidininkų. Tačiau dėl to susidomėjimas lenktynėmis nė kiek nesumažėjo, nes startavo stipriausieji Lietuvos slidininkai.

Be abejo, labiausiai žiūrovus domino ilgiausios, 50 km, lenktynės, kurias po įtemptos kovos laimėjo olimpietis, biatlonininkas, buvęs Ignalinos biatlono trenerių auklėtinis Karolis Zlatkauskas, trasoje sugaišęs 2 val. ir 19 sek. Nežymiai nuo jo atsiliko daug jaunesnis visaginietis Stepanas Terentjevas, o trečią vietą iškovojo LOSC atstovas Lukas Jakeliūnas. Pagirtinai šioje trasoje tarp senjorų lenktyniavo ir sporto bazės direktorius Bronislavas Cicėnas, užėmęs pirmąją vietą. Iš viso 50 km lenktynėse tarp vyrų dalyvavo 47 slidininkai.

Kiek trumpesnėse – 30 km – lenktynėse dalyvavo 24 moterys. Lenktynes laimėjo uteniškė Ingrida Ardišauskaitė, aplenkusi visaginietę Mariją Kažničenko. Šio ilgio trasoje dalyvavo ir dvi ignalinietės – Ramunė Arlauskienė ir Lina Kreivėnaitė, užėmusios 6 ir 7 vietas.

20 km maratono lenktynėse šauniai startavo du ignaliniečiai – Tautvydas Strolia ir Ruslanas Nikitinas, savo amžiaus dalyvių grupėje atitinkamai užėmę pirmąją ir trečiąją vietas. Tarp moterų šio ilgio trasoje aukštą 14 vietą užėmė ignalinietė Roma Puišienė.

Vėl pagyrimo nusipelnė ignalinietis, įvairių varžybų dalyvis Raimondas Guoga, kuris išbandė jėgas senjorų 50 km trasoje ir užėmė aukštą 5 vietą. Šiame ruože šliuožė vienas jauniausių dalyvių ignalinietis Julius Kardelis, iškovojęs 8 vietą.

Pasibaigus lenktynėms, Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Remigijus Arlauskas, šliuožęs 20 km, įteikė lenktynių nugalėtojams taures ir džiaugėsi tokia lenktynininkų gausa bei atkaklia kova įvairaus ilgio trasose.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here