Skip to content

Po dramatiškos kovos – išsvajotas finalas

Ignalinos KSC komanda sekmadienį namuose žaidė antrąsias Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybių taurės varžybas su Ukmergės „Olimpo“ komanda. Kaip buvo skelbta, pirmąsias rungtynes išvykoje 104:101 laimėjo ignaliniečiai. Tad ukmergiškiai į Ignaliną atvyko optimistiškai nusiteikę ir pasiryžę atsirevanšuoti už netikėtą ir skaudų pralaimėjimą namuose bei išlyginti dvikovos rezultatą, kad tektų žaisti papildomas, trečiąsias, rungtynes savo aikštelėje ir tuo užsitikrintų tęsti kovą finale dėl UAB „Utenos mėsa“ taurės.

Šios dvikovos pradžioje ignaliniečiams pavyko pirmą kėlinį laimėti vos vienu tašku (20:19). Po pertraukos žaidimo iniciatyva jau priklausė svečiams ir antrą kėlinį jie laimėjo 31:20. Ir po ilgosios pertraukos jie visą laiką pirmavo, vienu metu skirtumas jų naudai buvo išaugęs net iki 20 taškų ir atrodė, kad svečiai turi visas galimybes laimėti rungtynes bei išlyginti dvikovos rezultatą…

Tačiau aikštelėje pasikartojo panaši situacija, kaip ir Ukmergėje, kai ukmergiškiai, turėję 20 taškų persvarą, ją išbarstė ir pripažino ignaliniečių pranašumą. Šįkart ir paskutinio ketvirčio pradžia aikštelės šeimininkams nieko gero nežadėjo, nes jiems nesisekė pakreipti rungtynių eigos savo naudai. Tačiau iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos 5 minutes, ignaliniečiai pakilo į lemiamą mušį. Skirtumas tirpo akyse. Lemiamu momentu rezultatyviai ėmė žaisti Donatas Janavičius, Žygimantas Kulda ir kiti žaidėjai, kurių dėka rungtynių rezultatą pavyko išlyginti – 80:80. Pačios atkakliausios ir nervingiausios buvo paskutinės dvi rungtynių minutės. Po taiklaus Lino Vitkausko tritaškio ir vieno D. Janavičiaus baudos metimo, žiūrovų džiaugsmui, aikštelės šeimininkams pavyko 4 taškais išsiveržti priekį, tačiau greitai svečių lyderis R. Pulkauninkas sumažino skirtumą perpus. Netrukus, mesdamas dvi baudas, jis galėjo rezultatą ir išlyginti. Vis dėlto, per minutės pertraukėlę svečių treneris, matyt, patarė realizuoti tik vieną baudą, tikintis, kad po antro „netaiklaus“ bandymo jiems pavyks pirmiesiems sugriebti nuo lanko atšokusį kamuolį ir pelnyti du taškus, kurie būtų užtikrinę pergalę minimaliu taško skirtumu. Tačiau šis sumanymas nepavyko. Mūsiškiai pirmieji sugriebė kamuolį ir galėjo jį išlaikyti iki rungtynių pabaigos. Likus žaisti vos dvi sekundes, svečiai prasižengė ir Marius Kupetys, pataikęs vieną baudą, užtikrino saviškiams antrą pergalę – 85:83, kuri atvėrė kelią į finalą.

Prie šios pergalės svariausiai prisidėjo D. Janavičius, Ž. Kulda ir L. Vitkauskas, pelnę atitinkamai 25, 15 ir 12 taškų.

Kova dėl turnyro taurės vyks šį šeštadienį (kovo 30 d.) Utenoje. Su kokia komanda ignaliniečiai rungtyniaus finale, paaiškės trečiadienį, kai Rokiškio „Krauneda“ trečias rungtynes žais su Molėtų krepšininkais, nes iki šiol jų dvikovos rezultatas taikus – 1:1.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje