Skip to content

Pažintis su rytietiškais šokiais

MI informacija

Ignalinos kultūros ir sporto centre įvyko „Rytietiškų šokių ir magijos koncertas“. Nemokamą koncertą ignaliniečiams padovanojo šokėja Renata Palionis, iliuzionistas Jonas Palionis, koncertinė grupė „Leila dance“, projekto „Pilvo šokis – jaunystei, grožiui ir sveikatai“ įgyvendinimui susibūrusios merginos, Ignalinos rytietiškų šokių klubas „Ya Nour“ ir Ignalinos kultūros ir sporto centras.

Idėja mažesniuose miesteliuose surengti nemokamus koncertus ir pilvo šokio pamokas kilo šokėjai Renatai Palionis. Įgyvendinti šią idėją leido Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“. Projektas „Pilvo šokis – jaunystei, grožiui ir sveikatai“ pirmiausiai buvo skirtas merginoms ir moterims, gyvenančioms už Vilniaus ribų, kurios turi mažiau galimybių susipažinti su šiuo šokio stiliumi savo aplinkoje. Besilankydamos rajonuose projekto dalyvės vedė pamokas, kurių metu moterys galėjo susipažinti su rytietiško šokio judesiais ir pamatyti profesionalių šokėjų programą, taip pat buvo dalinamos nuorodos bei DVD, iš kurių galima savarankiškai mokytis rytietiško šokio pradmenų. Pažymėtina, kad į Ignaliną atlikėjai atvažiavo projektui jau pasibaigus. Po Ignalinos atlikėjai parodys savo programą Pabradėje, kur pirmą kartą koncertas bus rodomas su bilietais.

Koncertas Ignalinoje buvo kupinas spalvų ir geros nuotaikos. Žiūrovai turėjo galimybę susipažinti su skirtingais pilvo šokio žanrais ir pasigrožėti choreografijomis su įvairiais originaliais rekvizitais – Izidės sparnais, žvakide, vėduoklėmis su šilkinėmis skraistėmis. Po rytietiškų melodijų skambėdavo ir ispaniškos, o šalia tradicinių pilvo šokių galima buvo pamatyti iš tango ir pilvo šokio suplaktą kompoziciją. Intarpus tarp šokių užpildė iliuzionisto Jono Palionio rodomi magiški triukai ir žiūrovams surengti žaidimai.

Renginys buvo ypatingas ir tuo, kad pirmą kartą scenoje su viešniomis iš Vilniaus pasirodė ir ignalinietės. 2012 m. į Ignalinos rytietiškų šokių klubą „Ya Nour“ susibūrusios moterys sušoko nuotaikingą šiuolaikinį šokį pagal populiarią arabišką dainą.

Po koncerto visi norintys galėjo ateiti į atvirą nemokamą pilvo šokio pamoką. Profesionali šokėja R. Palionis paaiškino apie taisyklingą šiam šokiui būdingą laikyseną, parodė bazinius judesius ir išdėstė nesudėtingą, iš išmoktų judesių susidedančią, choreografiją. Pamokos dalyvės gavo ir DVD diskus su išmoktais judesiais ir šokiu.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, atėjusiems ir koncertą ir palaikiusiems atlikėjus savo aplodismentais. Norinčius atsiminimui gauti bendrų nuotraukų, padarytų po koncerto ar po pamokos, prašome kreiptis elektroniniu paštu jjusis@yahoo.com arba tel. 8~652 87219.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje