Skip to content

Kaimo kapelų šėlsmas gal ir pavasarį pabudino

Jau tapo tradicija antrąją šv. Kalėdų ir Velykų dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre rengti gražius šventinius koncertus. Šiemet antrąją Velykų dieną čia ignaliniečiams surengtas net ne koncertas, o visas Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Oi, padainuosim ir pašoksim mes suėję!“, trukęs (bet nepabodęs) beveik keturias valandas. Pavasarį kvietė ateiti, linksmą muziką, dainas, šokius  bei pasakojimus dovanojo savi ir svečių kolektyvai. Dalyvavo net septynios kaimo kapelos iš Ignalinos, Ceikinių, Molėtų, Zarasų ir Švenčionių rajonų, ignaliniečių tautinių šokių kolektyvas „Gaja“ ir Ceikinių pasakorė Janina Tuskenienė. Toks festivalis Ignalinoje surengtas antrąkart.

Koncertą vedę Marius Vilčinskas ir Eimantas Ramanauskas kiekvieną naują kolektyvą scenoje pasitiko su lėkšte margučių. Eimantas kartu su kolektyvų vadovais išbandė jų tvirtumą, bet beveik visas kiaušinių kovas pralošė, nes Eimanto margučiai dužo negailestingai.

Pirmoji koncertavo Zarasų kultūros centro folkloro kapela „Čir vir vyrai“ (vad. Gintaras Andrijauskas). Kapela debiutavo 2000 m. balandžio 1 d., tad Ignalinoje kolektyvas sveikintas 13-ojo gimtadienio proga. Kadangi gimę Melagių dieną, zarasiškiai kiekviename žingsnyje juokavo, pokštavo, pasakojo būtas ir nebūtas istorijas, o kaip niekada žiemiškas šiųmetes Velykas siūlė vadinti jų sugalvotais naujadarais – Kalykomis arba Velėdomis. „Čir vir vyrai“ groja savo krašto liaudies muziką, daug eksperimentuoja. Kapela ne kartą pasirodė ir LTV laidoje „Duokim garo“.

Visagino liaudiškos muzikos kapelos „Linksmuolė“ (vad. Tomas Kochanka) muzika tikrai atitinka pavadinimą. Daugiau nei dešimtmetį gyvuojantis kolektyvas daug koncertuoja. Šaunūs muzikantai ir dvi jaunos dainininkės (viena iš jų – rašytojo Petro Cvirkos vaikaitė) džiugino Ignalinos žiūrovą trankiomis melodijomis ir skambiomis dainomis.

Kapela „Luokesa“ iš Molėtų (vad. Valė Umbrasienė) iš kitų išsiskyrė dviem dalykais: dalyvių gausa ir… prastoka muzikavimo darna. Kapeloje groja 8 muzikantai ir dainuoja 12 solistų. Vadovė, paklausta, kaip susitvarko su tokiu būriu, atsakė, kad surenka juos kaip tuos margučius į krepšį. 

Švenčionių r. Adutiškio liaudiškos muzikos kapelos vadovas Stanislovas Rumbutis vis kalbėjo apie vėluojantį pavasarį. Jis ir kiti muzikantai tikrai „iš dūšios“ grojo ir dainavo, linkėdami greičiau šilumos sulaukti. Net savo sukurtą eilėraštį padeklamavo, kad šiemet vaikai žibutes, ko gero, dovanos savo mokytojams rugsėjo 1-ąją.

Kaip visada ne vien instrumentais, bet ir širdimi grojo antrą dešimtmetį gyvuojanti ir aktyviai koncertuojanti Ceikinių liaudiškos muzikos kapela „Keiziai“ (vad. Milda Dikmonienė). Kiekvienąkart šis kolektyvas scenoje žiūrovui atiduoda visą savo šilumą, azartą ir meilę.

Solidžią programą  festivaliui parengė Ignalinos kultūros ir sporto centro liaudiškos muzikos kapela „Ringė“ (vad. Frančeska Skačkauskienė).  Nors kapela gimusi tik 2010 m., ji jau spėjo pabuvoti Italijoje, Norvegijoje ir Baltarusijoje. „Keiziai“ ir „Ringė“ puikavosi ir naujais tautiniais kostiumais, įsigytais įgyvendinant įvairius projektus.

Šventę vainikavo  garsioji Sadūnų kaimo kapela (vad. Ramūnas Lisinskas). Jai grojant, kojos, atrodo, pačios kilnojasi… Koncertą  paįvairino ignaliniečių tautinių šokių kolektyvas „Gaja“ (vad. E. Skripkauskienė), šmaikščių istorijų du vežimu pripasakojo Ceikinių pasakorė Janina Tuskenienė.

Festivalį iškilmingai pabaigė visų kolektyvų bendra daina „Žemėj Lietuvos, ąžuolai žaliuos“. Po jos Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas kolektyvų vadovams įteikė padėkas ir atminimo dovanas. Po to festivalio dalyviai dar šėlo jiems surengtoje vakaronėje su muzika, šokiais, alaus puta.

Festivalis buvo puikus, bet žiūrovų antplūdžio nebuvo. Salė buvo apypilnė, bet ne pilna. Tuomet būna apmaudu kartais išgirsti sakant, kad Ignalinoje trūksta renginių. O kai jie vyksta, dažnas mūsų jais nesusidomi…

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje