Skip to content

Ugnis vėl pasiglemžė gyvybę

 

Balandžio 19 d., 7.57 val., bendrajame pagalbos centre telefonu 112 pranešta, kad Juodagalvių k. (Mielagėnų sen.) dega gyvenamasis namas, viduje gali būti žmogus.

Atvykus ugniagesiams, namas degė atvira liepsna. Kad nuo ugnies būtų apsaugoti greta esantys pastatai, atvyko gausios ugniagesių pajėgos – net šešios autocisternos. Situacija buvo grėsminga, nes degantį pastatą nuo šalia buvusių skyrė tik maždaug metro atstumas ir kaimynų namo sienos jau buvo pradėjusios degti. Tad namas gesintas gausiomis pajėgomis, kurios pirmiausiai rūpinosi apsaugoti kaimyninius statinius. Į įvykio vietą atvyko Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, Mielagėnų, Adutiškio (Švenčionių r.), Didžiasalio, Meikštų ugniagesių komandos. Nusiųstas net Utenos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vandens vežimo automobilis bei toks pat iš UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“, išvyko Ignalinos greitosios pagalbos medikai. Taip buvo išgelbėti šalia esantys trys ūkiniai pastatai ir namas.

Apie 9.30 val. gaisras buvo užgesintas. Netrukus gaisravietėje buvo rastas 73-ejų metų vyro, namo šeimininko A. M., beveik visai sudegęs lavonas. Žmogus gyveno vienas, vaikų neturėjo. Pirminė gaisro priežasties versija – namo šeimininkas užmigo lovoje rūkydamas. Pasak kaimynų, žuvęs vyras nebuvo piktybiškai geriantis, bet stikliuko nevengė. Įvykis tiriamas.

Šiemet tai jau antroji gaisro auka rajone.

Sudegė dar keturi statiniai

Balandžio 20 d., 14.35 val., iš Tripuckų k. (Rimšės sen.) pranešta apie degančius iš karto tris ūkinius pastatus – garažą, tvartą ir daržinę. Ugniagesiai iš pradžių buvo suklaidinti, jiems pranešta, kad gaisras Bieniūnų k., vėliau adresas patikslintas. Atvykę ugniadesiai statinius rado liepsnojančius atvira liepsna, stogai jau buvo sukritę. Visi trys pastatai sudegė, o kartu ir 2 t šieno bei 3 m³ malkų. Įvykis tiriamas

Balandžio 21 d., 18.58 val., iš Gedžiūnėlių k. (Kazitiškio sen.) pranešta, kad ten dega individualus gyvenamasis namas. Atvykę ugniagesiai jį rado degantį atvira liepsna degė medinio, ugnis godžiai rijo šiferiu dengtą elektrifikuoto namo stogą. Sudegė namo stogas, apdegė perdanga bei lauko sienos. Priežastis – neatsargus žmogaus elgesys.

Jau ir žolė dega

Balandžio 20 d., 21.14 val., ugniagesiai iškviesti į Grikiapelę (Linkmenų sen.). Ten ugnis šėlo atviroje teritorijoje – degė pernykštė žolė (išdegė apie 20 arų). Taigi žolės deginimo „sezonas“ pradėtas.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje