Skip to content

Penktadienio popietė – pasakiškame Paukščių kaime

MI informacija

TPA LS Ignalinos poskyrio nariai su šeimomis, bendradarbiais ir kaimynais svečiavosi Paukščių kaime, kurio šeimininkai yra Laima ir Rimantas Rakauskai (Rimantas – TPA LS Ignalinos poskyrio narys, policijos pareigūnas).

Paukščių kaimą Sijonuose (Linkmenų sen.) jie įkūrė prieš metus tarp upelio ir pelkės (Aukštaitijos nacionaliniame parke), kur gausu laukinių paukščių lizdaviečių ir klegesio. Tai vienas iš Aukštaitijos regione įsikūrusių trijų teminių Pasakų kaimų.

Mūsų poskyrio nariai šį apsilankymą buvo suplanavę anksčiau. Vasarį, visuotinio narių susirinkimo metu, Rimantas pakvietė atvykti pas jį į svečius, nes svajojo pavasarį organizuoti inkilų kėlimo šventę.

Pavasaris į mūsų kraštą atėjo tik balandžio viduryje. Nušilus sniegui, suskubome domėtis, kas galėtų pagaminti inkilų, atitinkančių visus reikalavimus. Šį uždavinį mums nesunkiai padėjo išspręsti Lietuvos edukologijos universiteto 4 kurso studentas, policijos rėmėjas Paulius Urbonas. Jis per vieną dieną pagamino dešimt inkilų. Taigi turėdami „savą“ Paukščių kaimą, penktadienio popietę išskubėjome į inkilų kėlimo šventę…

Rakauskų sodyboje užsibuvome iki tamsos: papildėme Paukščių kaimą naujomis „pirkiomis“, išgirdome ne vieną istoriją apie paukščius, apsilankėme didžiausiame Lietuvoje lizde, susipažinome su dvikojais, plunksnuotais Paukščių kaimo gyventojais, patys ant laužo kepėme „piratakius“, skanavome ypatingo daržovių troškinio ir vakarienei, kaip didikai, valgėme putpeles. Teko ir nevirtą putpelės kiaušinį ne vienam nugurgti, anot šeimininkės, tai gausus vitaminų šaltinis.

Visų dalyvių vardu noriu padėkoti šeimininkams Laimai ir Rimantui Rakauskams už šiltą priėmimą, už gausų vaišių stalą ir užkrečiantį pozityvų požiūrį į gyvenimą.

Kviečiame ir Jus apsilankyti Paukščių kaime. Su šeimininkais sutarėme, kad pateikus IPA ar policininko pažymėjimą, edukacinei programai bus pritaikyta 15 proc. nuolaida.

Jei ieškote laimės, Laimės paukštė gyvena Cijonuose. Atvažiuokite ir suraskite ją.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here