Skip to content

Ko atėjo, tą visi ir rado

Jonas BALTAKIS

Šeštadienį tradicinėje vietoje – Laisvės aikštėje – visokiais balsais skambėjo, ulbėjo vėlgi tradicinė pavasario mugė. Ji daugiausiai skiriama daržininkams ir sodininkams, tad čia interesų akiratyje pirmiausiai buvo visokie sodmenys. Vieni pirkėjai susiorentuoja vietoje, ką pirkti, nes juos ir pardavėjai lanksčiais liežuviais įtikina, kiti ateina su namų užduotimis konkrečios veislės obelaitės ar vyšnaitės ieškoti. Pasirinkimas mugėje buvo nemenkas, tad norai buvo patenkinti ir vienų, ir kitų. Treti rikiavosi prie rūkytomis dešromis, kumpiais ir lašiniais kvepiančių kioskų ir mugei skirtus pinigėlius ten paliko. Oras vėlgi buvo nei šioks, nei toks. Nelijo, bet krito smulki dulksna, tad ilgai nepasižmonėsi – nusipirkai namo lauktuvių, su kaimynu ar rečiau sutinkamu pažįstamu žodžiu kitu apsikeitei – ir namo.

Sodinukus daugiausiai siūlė svečiai iš kitų kraštų. Savų pardavėjų ne tiek ir daug buvo. Užkalbintas Ignalinos Mičiurinu vadinamas ignalinietis sodininkas Mykolas Jurkevičius džiaugėsi nemažai pardavęs savo sodinukų. Labiausiai, sakė, pirko jo obelaites, vyšnaites, trešnes ir vynuoges. „Jei namo ką ir parsivešiu, maža bėda, netoli buvo važiuoti“, – juokėsi ponas Mykolas.

Žmonės nuolat būriavosi prie braškių daigų pardavėjų iš Kavarsko, Anykščių r. Ten įsikūręs D. Lingienės specializuotas ūkis. „Ignalinoje savo daigus parduodame kasmet, čia mums sekasi, nes dažnai namo, viską pardavę, tuščiomis grįžtame. Mūsų braškių galima visada įsigyti ir užsukus į mūsų ūkį. Skambinkite tel. 8~687 45219 ir mes susitiksime“, – sakė braškių pardavėja.

„Mūsų krautuvėlė“ siūlė šviežių agurkų, svogūnų laiškų, obuolių, česnakų ir sėklinių bulvių. Šios tirpte tirpo. Jaunas pardavėjas Renaldas, savininkui pritariant, teigė, kad parduota jau bemaž pustonis bulvių (apie 10 val.), o tikisi parduoti visą toną.

Patenkinti muge liko UAB „Užubalių“ prekybininkai. Pasak komercijos direktorės Ritos Martinėnas, šiemet kaip niekad daug nupirkta trąšų, daržo ir sodo įrankių ir kitokio inventoriaus. „Kad taip kasmet pirktų“, – džiaugėsi ponia Rita.

Sekėsi prekiauti ir „Birvėtos tvenkinių“ žuvininkams. „Atvežėm 280 kg karpių, mugei tik įpusėjus, 200 kg jau parduota. Manau, namo grįšime be žuvų“, – sakė įmonės vairuotojas ekspeditorius Genadijus Glušonokas.

Kaip minėjau, didelę paklausą mugėje turėjo rūkytos mėsos pardavėjai. Mugės pradžioje sutiktas bendravardis Jonas dairėsi, kur čia širvintiškiai mėsa prekiauja, pas juos lašiniai liuks. Išgirdęs šį klausimą, šalia stovėjęs pusamžis vyras tarstelėjo – „kur eilė ilgiausia, ten ir Širvintų pardavėjai sukasi“. Ir išties. Ilgiausia eilė buvo aikštės centre, prie fontano esančios palapinės prieigose, kur prekiavo ūkininkas Artūras Girnys iš Širvintų r. „Patys kiaules auginam, patys jas skerdžiam, mėsą rūkom, patys parduodam. Ignalinoje jau ketvirtą kartą ir nenusivylėm. Daug parduodame, žmonės čia geri ir dosnūs“, – sakė ponas Artūras.

Prasčiau sekėsi įvairių suvenyrų prekeiviams, prie jų daugiau mugės dalyviai „pirko“ akimis, nei už pinigus. Medžio drožėjas Stanislovas iš Ukmergės r. Ignalinoje jau taip pat ne pirmą kartą. „Žiūriu, perka sodinukus, nešasi dešras, obuolius, o va, mano malkų (juokiasi) nelabai perka. Bet aš nenusimenu. Ne ką ir kitur parduodu, bet drožiu daug. Ne milijonams uždirbti, o savo malonumui. Dirbu, nes patinka šis užsiėmimas, ir laikas greitai prabėga“, – su šypsena kalbėjo ukmergiškis.

Vienas kitas į mugę, sakė, užklydęs netyčia, net nežinojo, kad ji čia vyksta. Vadinasi, trūko reklamos. Skelbimai kabojo, bet juos tik retas perskaito, o laikraštyje pranešimas apie mugę pasirodė tik išvakarėse, ir tai redakcijos iniciatyva. Buvo pasigedusių gyvos muzikos, bet jos per akis būna rudens mugėse, o pavasarinės daugiau  skirtos per žiemą žemės kvapo išsiilgusiems sodų ir daržų darbininkams.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here