Skip to content

Iš konkurso – ne tuščiomis

MI informacija

 

Balandžio 28 d. Taujėnų dvare (Ukmergės raj.) įvyko respublikinė kamerinių ir vokalinių ansamblių šventė- konkursas „Šventosios gaida“, turinti savo gražias tradicijas, tarptautinį statusą ir gyvuojanti jau nuo 1999 m.

Šventė rengiama norint suaktyvinti vokalinių ansamblių veiklą, propaguoti lietuvių bei užsienio kompozitorių vokalinę kūrybą, ugdyti kolektyvų meistriškumą, skatinti dainininkų mėgėjų aktyvumą. Todėl netrūko ir dalyvių.

Šventėje-konkurse dalyvavo 18 kolektyvų iš visos Lietuvos kampelių: Anykščių, Utenos, Ukmergės, Pasvalio, Rokiškio, Šakių, Širvintų, Šiaulių, Kauno r., Varėnos, Marijampolės, Neringos, Klaipėdos ir Ignalinos, kurie privalėjo atlikti 3 kūrinius: lietuvių liaudies dainą, originalias lietuvių ir užsienio kompozitorių dainas. Kolektyvai akompanavo įvairiais instrumentais, garso stiprinimo aparatūra nebuvo naudojama.

Konkurso dalyvius vertino 5 narių komisija, tarp kurių buvo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Viktoras Masevičius, o komisijai vadovavo minėtos akademijos Choro dirigavimo katedros vedėjas docentas Dainius Puišys.

Galime džiaugtis, kad šioje šventėje, kurioje reikėjo atskleisti savo talentus ir sugebėjimus, dalyvavo ir Ignalinos kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Iš širdies“, vadovaujamas Loretos Kuksėnienės. Jis keturiais balsais atliko lietuvių liaudies dainą „Žuvų šakelė“, L. Abariaus ir R. Lumpickienės dainą „Lyk, lietau“ bei I. Cohen ir A. Raudonio „Alleluja“, kurią aranžavo Lietuvos muzikos akademijos pirmakursis ignalinietis Justas Čeponis.

Ignaliniečių pasirodymą mišrių ansamblių kategorijoje komisija įvertino II laipsnio diplomu. Tai buvo antras bandymas šiame konkurse, pirmąkart prieš dvejus metus buvome įvertinti tik padėka. Ansamblis „Iš širdies“ gyvuoja jau 6-erius metus, jame dainuoja 6 moterys ir tik 2 vyrai, todėl norinčius, mėgstančius ir galinčius dainuoti vyrus kviečiame prisijungti prie mūsų kolektyvo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here