Skip to content

Vėl nelegalai iš Vietnamo

MI informacija

Praėjusį ketvirtadienį Ignalinos pasieniečiai vėl sulaikė nelegalų iš Vietnamo grupę, neteisėtai perėjusią Lietuvos sieną su Baltarusija. Tarp sulaikytųjų – septyni vyrai ir moteris. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Pūškų užkardos pareigūnams nelegalai įkliuvo ties Tryčiūnų kaimu, esančiu prie pat sienos su Baltarusija. Užklupti pasieniečių nelegalai nebandė nei priešintis, nei bėgti. Septyni vyrai ir moteris neturėjo jokių dokumentų ir nešėsi tik asmeninių daiktų.

Pasieniečiai su tarnybiniu šunimi patikrino aplinkines vietoves. Keturkojis pėdsekys greitai surado vietą, kurioje, kaip įtariama, vietnamiečiai perėjo sieną iš Baltarusijos. Iš aštuonių sulaikytųjų du nelegalai prisistatė pilnamečiais, 22-ejų ir 23-ejų. Visi kiti teigė esantys nepilnamečiai, tačiau tuo abejojama. Pastaruoju metu pasitaikė atvejų, kai pasieniečių sulaikyti dokumentų neturėję nelegalai iš Vietnamo irgi prisistatydavo nepilnamečiais. Tyrimo metu paaiškėdavo, kad jie meluoja ir yra pilnamečiai. Taip apsimetinėjama gali būti bandant išvengti baudžiamosios atsakomybės ir siekiant nepatekti į VSAT Užsieniečių registacijos centrą Pabradėje, kur nelegalams taikomi griežti apribojimai.

Visus aštuonis sulaikytuosius Ignalinos pasieniečiai uždarė į areštinę. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė jau 24 nelegalus iš Vietnamo. Bemaž visi jie sieną pereina Rimšės sen. ties Strilungių ir Tryčiūnų kaimais. Pernai VSAT pareigūnams įkliuvo 85 vietnamiečiai, bandę neteisėtai patekti į Lietuvą.

VSAT inf. ir nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje