Skip to content

Atslinkus piktam debesiui

Jonas BALTAKIS

 Sekmadienio vakarą juoda siena ant Ignalinos lipo žaibais blyksintis debesis, kuris nieko gero nežadėjo. Sutemo, tarsi būtų ne aštunta, o jau vienuolikta vakaro. Netrukus pasipylė ledinių kruopų kruša ir lietaus lavina. Po devintos, kai mieste audros ataka jau kiek atlėgo, vakaro tylą perskrodė gaisrinių mašinų sirenos.

21.05 val. ugniagesiams pranešta, kad Benediktavo k., šalia Antalksnės, žaibas kirto į gyvenamąjį Vandos Bulkienės namą. Atvykus ugniagesiams, jis degė atvira liepsna. Buvo atjungta elektra, iš namo vidaus išnešti du dujų balionai. Gaisro metu visiškai sudegė šiferinis namo stogas (apie 80 m2), sudegė apie 2 m2 medinės namo perdangos. Namo vidus sulietas vandeniu. Namo savininkė gyvena Utenoje, o Benediktave, savo tėviškėje, daugiau būna vasarą. Sekmadienio vakarą žaibas ją užklupo tėviškėje. Paguoda bent ta, kad moteris turi kur gyventi, be stogo neliko.

Kitur liūtis savo kelyje išplovė kelius, daržus. Bene labiausiai nukentėjo Žydeliai. Pasak seniūno Jono Politos, kaime keliai tapo nepravažiuojami, išplovė kai kurių gyventojų daržus ir pasodintas bulves, kurių nė ženklo neliko (vietoj vagų tik akmenuota žvyrynė), išnešė tvenkinius. Žuvys iš jų upeliu išplaukė į Tuolo ež., liko spurdėti buvusiuose daržuose. Liūtis ypač pavojinga kalnuotose vietovėse, kur dažnai, kaip ir Žydeliuose, virsta nuo kalvų garmančia ir viską savo kelyje naikinančia vandens lavina.

Kliuvo ir Ignalinai. Budrių ir kitose gatvėse vanduo išplovė daržus, išgraužė gilias vagas. Šio debesies galios užteko ir Ceikinių sen. kampui, kelius apgadino prie Čižiškių k.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here