Skip to content

Kaip matematika susijusi su menu?

MI informacija

Tikriausiai daugumai būtų sunku suvokti, kuo matematika yra susijusi su menu. Juk iš pirmo žvilgsnio tai du visiškai skirtingi dalykai, ar ne? Bet jei balandžio 25 – gegužės 8 d. būtumėt užsukę į Ignalinos krašto muziejų ir aplankę jau ketvirtąjį konkursą-parodą „Matematiniai kilimai“, būtumėte tikrai supratę, kokių puikių rezultatų galima gauti, sumaišius matematiką ir meną.

Taip trečiadienį, gegužės 8-ąją dieną, „Matematinių medžių“ parodos uždarymo pradžią ir pradėjo konkurso organizatorė, matematikos mokytoja metodininkė Dalia Kavaliauskienė, sakydama: „Aš visada džiaugiuosi, jog mes nesame tokie „sausi“ matematikai, kurie apsiriboja vien skaičiais, jog mes galime matematiką atskleisti ir kitaip“. Tokį džiaugsmą girdime jau ketvirtus metus iš eilės ir tuomet galime džiaugtis tuo ir patys. Džiugu, kad matematikos mokytojai sugalvoja įdomią ir netradicinę veiklą mokiniams ir kad ne tik Ignalinos miesto, bet ir rajono mokiniai susidomi tuo. Šiemet šiame konkurse dalyvavo 5 rajono mokyklos – Ignalinos rajono ir Vidiškių gimnazijos, Didžiasalio „Ryto“ ir Naujojo Daugėliškio vidurinės bei Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinė mokykla. Tiksli vienos iš muziejaus šeimininkių Marijos Kirkienės frazė, kalbant ir apie šį konkursą, ir džiaugiantis jam vykstant, privertė daugumą nusišypsoti: „Viskas visuomet kyla aukštyn, bet šis konkursas prasidėjo nuo matematinių medžių, tuomet vyko matematinių statinių konkursas, augalų, o dabar ketvirtasis – matematinių kilimų. Jūs nekylate taip, kaip visi, jūs darote kitaip ir taip tik dar įdomiau laukti vis kitų metų ir žiūrėti, ką jūs dar sugalvosite naujo.“

Pertraukas tarp džiaugsmingų kalbų dainomis bei matematinių eilių skaitymu užpildė gimnazijos mokiniai: Grigorijus Orlovas, Austėja Ruseckaitė, Beatričė Navarskaitė, Lukas Kamarauskas, Monika Kupetytė bei Eimantas Umbrasas. Jie taip pat rodė matematikos ir meno ryšį: Beatričė ir Austėja atliko nuotaikingą dainą „Trapecija“, kaip ši norėjo nuvykti į Veneciją. Dalia Kavaliauskienė džiaugėsi, kad būtent šiais metais parodos darbus apžiūrėjo ir galėjo įvertinti ir dailės studijos mokytojos. Ir, žinoma, kaip gi konkursas – be apdovanojimų bei nominacijų. Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkė Laima Kibildienė su džiaugsmu kiekvienam mokiniui įteikė padėką už jo matematinį darbą. Garbi vertinimo komisija tarp 5–8 klasių geriausiai įvertino Eduardos Kazakevičiūtės (Naujojo Daugėliškio vidurinė mokykla), Gretos Matvejevaitės (Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinė mokykla) ir kitos kudabietės Simonos Buividavičiūtės darbus, o tarp 9–12 klasių laimėtojomis tapo Edita Gasianec, Urtė Gaižutytė ir Aistė Marija Pelenytė iš Ignalinos rajono gimnazijos. Tai pat, kaip ir kasmet, darbams ir jų autoriams yra skiriamos individualios nominacijos. Šiemet „Švelniausio“ kilimo nominaciją pelnė Ignalinos gimnazijos mokinė Valerija Možeika, „Meniškiausio“ – Edita Gulbinskaitė iš Vidiškių gimnazijos, „Šachmatiškiausio“ – Gabija Kondratavičiūtė ir Simona Jurgelevičiūtė iš Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos, „Originaliausio“ – Gabrielius Paukštė, besimokantis Naujojo Daugėliškio vidurinėje mokykloje, „Matematiškiausio“ – Živilė Čamanaitė iš Vidiškių gimnazijos, „Dizainiškiausio“ – Brigita Saveikaitė ir Liveta Palunkiškytė (Didžiasalio „Ryto“ vidurinė mokykla), „Techniškiausio“ – Arnoldas Mikelkevičius (Ignalinos rajono gimnazija), „Santūriausio“ – Marius Mudėnas, besimokantis Naujojo Daugėliškio vidurinėje mokykloje, „Tvirčiausio“ – Ieva Aškelėnaitė (Ignalinos rajono gimnazija), „Ažūriškiausio“ – Gintarė Kapliukaitė (Didžiasalio „Ryto“ vidurinė mokykla), „Kūrybiškiausio“ – Margarita Drabūnaitė, Naujojo Daugėliškio vidurinė mokykla, o už „origami“ technikos panaudojimą prizą laimėjo Deimantas Tumanovas iš Didžiasalio „Ryto“ vidurinės mokyklos.

Sveikiname kiekvieną iš jų, taip pat sveikinti ir kartu skatinti galime ir tuos, kurie dalyvavo šiame konkurse, rodė savo sugebėjimus. O laimėtojai kiekvienais metais keičiasi!

Anglų ir lietuvių kalbos korepetitoriai https://korepetitoriai.intellectus.lt/

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here