Skip to content

„Tik dėka vyno ir gyvename…“

Dietkauščiznos gyventoja Kamida Šalnienė savo kaime žinoma kaip „gydytoja“. Ne, su medicina ji nieko bendro neturi, gydo pagiriomis besikankinančius, pagelbėja, kai vyno (prekiauja vien juo), užsidarius parduotuvėms, jau niekur kitur nenusipirksi. Pirmą kartą ji už tai buvo „premijuota“ dar 2005 m., bet savo veiklos nenutraukė ir policijoje augo operatyvinių pranešimų šūsnis.

Kovo 15 d. K. Šalnienė vėl įkliuvo. Tądien anksti ryte policininkai Juozas Bučelis, Ramunė Stasiūnaitė ir Jelena Špakova pagal operatyvinę informaciją surengė pasalą prie K. Šalnienės namų. Apie 8.30 val. link jų pasuko vietinis „pacientas“ Izodas Trifonovas. Kai jis išėjo, policininkai jį sulaikė. Pas vyrą rastas nugertas butelis vyno. I. Trifonovas prisipažino, kad vyną pirkęs pas K. Šalnienę ir ten pat dalį butelio nugėręs, nes labai jau „vamzdžiai degę“. „Neišgėręs gali numirt“, – teigė liudytojas. Tuomet pareigūnai apsilankė ir pas „gydytoją“. Atlikę namuose kratą, rado dešimtį įvairaus vyno butelių ir keletą pakelių baltarusiškų cigarečių.

Teisme I. Trifonovas teigė, kad pas K. Šalnienę vyno pirkęs ne kartą, kai pinigų neturi, gaunąs jo ir į skolą. Pati prekiautoja neigė kliento žodžius. Sakė, vynu ji neprekiaujanti, o tik atsiskaitanti su vyrais už darbus. „Su vyru esame neįgalūs, pensininkai, ūkio darbų patys nudirbti nepajėgūs. O talkinantys kaimo vyrai už darbą pinigais neima, jiems duok tik vyno ir cigarečių. Šias (kontrabandines) perku iš nepažįstamos moters. Dėka vyno tik ir gyvename“, – ašarodama teisme teisinosi 68-erių K. Šalnienė.

Teisme liudiję minėti pareigūnai sakė, kad skundų dėl prekybos vynu šiame „taške“ gaunantys dažnai. Štai 2012 m. spalio 20 d. pranešimas, lapkričio 14 d. ir kiti.

Teismas, atsižvelgęs į kaltininkės amžių, aplinkybes ir, galbūt, ašaras, K. Šalnienei skyrė simbolinę 100 Lt administracinę baudą pagal ATPK 163 str. 2 dalį. Rastą vyną konfiskavo, o štai cigaretes grąžino, nes ne apie jas šįkart kalbos kalbėtos.

Šį teismo sprendimą K. Šalnienė per 20 dienų gali apskųsti Panevėžio apygardos teismui, tačiau, dar nežinodama sprendimo, tvirtino, kad koks jis bebūtų, sprendimo neskųs.                                      

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje