Skip to content

Trijų valstybių sandūroje atidengtas pasieniečių koplystulpis

Penktadienį, Europos Sąjungos sienų sargų profesinės šventės išvakarėse, Zarasų r. Liudvinavo kaime esančioje Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos valstybių sandūroje atidengtas naujas Valstybės sienos apsaugos tarnybos tarnautojų vardu pastatytas pasieniečių koplystulpis.

Ta proga čia įvyko iškilminga šio originalaus statinio atidengimo šventė, kurioje dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas generolas Vainius Butinas, VSAT Ignalinos ir Ignalinos AE apsaugos rinktinių vadai ir kiti pareigūnai, taip pat Latvijos bei Baltarusijos pasieniečių vadovai ir Zarasų bei Visagino savivaldybių merai ir miškininkų grupė.

Iškilmingos pasieniečių rikiuotės metu į trijų valstybių sienų sargus ir svečius kreipėsi Lietuvos VSAT vadas generolas Vainius Butinas, pasidžiaugęs, kad šis Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario ukmergiškio Rimanto Zinkevičiaus drožinys iš ąžuolo bus visų šiuo metu VSAT tarnaujančių 4 tūkst. pasieniečių veiklą įprasminantis mažosios architektūros paminklas, turintis ne tik memorialinę prasmę. Jis ženklins tarnyboje žuvusių pasieniečių šviesų atminimą, taip pat turės religinio simbolio ir tikėjimo ženklo prasmes bei įprasmins trijų valstybių pasieniečių glaudų bendradarbiavimą. Šį originalų 5 metrų aukščio statinį po Lietuvos ir AE himnų atidengė VSAT vadas generolas Vainius Butinas kartu su Ignalinos AE apsaugos rinktinės vadu Vladu Beržansku, o jį pašventino Visagino parapijos klebonas Vidmantas Rudokas. Po to, kai visų trijų valstybių pasieniečių vadai uždegė tradicinį aukurą, VSAT vadas įteikė grupei pasieniečių už jų sąžiningą veiklą įvairių laipsnių pasižymėjimo ženklus ir padėkos raštus.

Kreipdamasis į iškilmių dalyvius, šios trijų valstybių sienų sandūroje įprasmintos vietovės iniciatorius, buvęs VSAT Ignalinos rinktinės vadas pulkininkas Vladas Beržanskas pažymėjo, kad pirmasis šio memorialo koplystulpis čia buvo pastatytas dar 2005 metais, kai gegužės 1-ąją buvo minimos Lietuvos narystės ES pirmosios metinės. Šią idėją įgyvendinti, kaip buvusį druskininkietį, paskatino M. K. Čiurlioniui ir Perlojoje Vytautui Didžiajam įamžinti įrengti skulptūrų memorialai.

Vėliau dar du koplystulpius Liudvinave pastatė Ignalinos rinktinės Tverečiaus ir Švenčionių užkardų pasieniečiai, po to iškilo IAE apsaugos rinktinės, Zarasų bei Visagino savivaldybių, Utenos vyriausiojo policijos komisariato stogastulpiai. Tad dabar šioje vietoje puikuojasi jau 9 originalūs medžio drožiniai ir šis memorialas tapo visų pasieniečių iškiliausių renginių vieta.

Naujojo statinio ir ES pasienio sargų profesinės šventės proga, kuri įteisinta prieš 7 metus Varšuvoje ir dabar kasmet bus pažymima gegužės 25-ąją dieną, kalbėję Zarasų bei Visagino savivaldybių merai Arnoldas Abramovičius ir Dalia Štraupaitė pasidžiaugė, kad į šį renginį susirinko gausus pasieniečių būrys ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių, todėl jie už patikimą tarnybą įteikė kai kuriems sienos sargams padėkos raštus.

Šventės metu nuoširdžiai padėkota ir Ignalinos bei Zarasų urėdijų miškininkams. Čia aidėjo ir pasieniečių salvės bei nuotaikinga Visagino liaudies kapelos „Samanyčia“ muzika. Visi renginio dalyviai buvo vaišinami pasienietiška koše.

Autoriaus ir A. Girdžiušo nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje