Skip to content

Vasaros slenkstis peržengtas skambiais muzikiniais žingsniais

MI informacija

Praėjusį saulėtą ir šiltą penktadienį ignaliniečiai ir jų svečiai, gausiai susirinkę į miesto aikštę, vėl turėjo puikią progą šventiškoje aplinkoje turiningai praleisti savaitgalį, nes jis buvo skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti ir vasaros pradžios sutiktuvėms.

Tądien nuotaiką dar labiau pagyvino ir įspūdinga bendra policijos ir visuomenės šventė. Ją pradėjęs rajono policjos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais užsimezgė glaudūs ryšiai tarp teisėtvarkininkų ir viešosios tvarkos pateigūnų su rajono gyventojais, kurie pradėjo labiau remti policiją. Tad, atsidėkodamas jos rėmėjams, D. Šidlauskas įteikė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Lino Pernavo padėkas prevencijos padalinių dienos proga aktyviausiems policijos rėmėjams: Ryčiui Kliševičiui, Artūrui Petkevičiui, Vitui Jurėnui, Juozui Strakšiui, Algirdui Vitėnui, Jonui Žemaičiui, Antanui Vitėnui, Danguolei Vitėnaitei, Dainiui Bieliniui, Pauliui Urbonui, Gintautui Žilėnui, Rimai Misiūnaitei ir Daliui Bikulčiui. Policijos komisariato vadovas pasidžiaugė, kad ir jaunimas pradeda aktyviai bendradarbiauti su policija. Ta proga jis įteikė jaunojo policijos rėmėjo pažymėjimus ir atminimo dovanėles Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos mokiniams Ryčiui Vitėnui, Aisčiui Lukauskui, Mantvydui Bieliniui ir Pavelui Koženkovui.

Kalbėjusi Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Erika Bindoriūtė priminė, kad kasmet balandis skelbiamas Saugaus eismo mėnesiu, todėl policijos komisariatas ir šiemet surengė tradicinį 1–5 klasių mokinių piešinių konkursą „Saugiausia transporto priemonė“, kuriame dalyvavo net 149 dalyviai. Jo nugalėtojams vaikų gynimo dienos proga buvo įteikti diplomai ir dovanėlės. Aukščiausio įvertinimo susilaukė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos ketvirtokė Vasarė Augustė Kacevičiūtė už piešinį „Saugiausia transporto priemonė“. Prizininkais pripažinti ir šios mokyklos pirmokės Deimantės Voronkovos bei antroko Oresto Buroko darbai. Jauniausieji šventės dalyviai džiaugėsi ir kita policijos dovana – galimybe apžiūrėti į aikštę atgabentą šiuolaikišką policijos autotransportą, motociklus ir specialiąsias priemones, taip pat tarnybinius ginklus ir neperšaunamas liemenes. Didžiausio vaikų ir suaugusių dėmesio susilaukė komisariato kinologo Ričardo Ragaišio ir jo tarnybinio šuns Urano pasirodymas.

Šventėje galima buvo pažiūrėti, rankose palaikyti ne tik policijos, bet ir pasieniečių bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atgabentą įvairią techniką. Susidomėjimą sukėlė ir netikėtai šventėje pasirodęs kraštietis Darius Gasiūnas su savo dviem augintiniais – šveicarų zenenhundų kilmės šunims. Pasak jo, tai dekoratyvinės paskirties ir nekeliantys pavojaus žmonėms keturkojai, patikimi darbiniai gyvūnai, padedantys jų šeimininkams pernešti įvairius krovinius. Agresyviau jie elgiasi tik tada, kai jų šeimininką kas užpuola. Kartu su dviejų šunų šeimininku į šventę iš Vilniaus atvyko ir šveicarų zenenhundų mylėtojų klubo atstovė Lina Ramelytė su savo auklėtine Vesta, pakinkyta į mikrovežimėlį. D. Gasiūnas kartu su viešnia iš Vilniaus papasakojo žiūrovams apie šios veislės šunis, jų pirmtakus ir paskirtį. Todėl įsidrąsinę vaikai ir suaugusieji mielai juos glostė ir fotografavo.

Visuomenės ir policijos šventę iškilmingai užbaigė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas (dirigentas E. Miknius). Orkestro muzikantai grodami iškilmingai žygiavo aikšte bei atliko įvairius šokio judesius.

Vėliau šventę tęsė Ignalinos visuomenės sveikatos biuro Pasaulinei dienai be tabako skirtos akcijos „Laikykime gėlę vietoj cigaretės“ ir „Pūsk balionus, o ne dūmus“. Smagiai judėti muzikos ritmu kvietė Zumba šokių pamoka. Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mažieji ir jų auklėtojos pristatė sveikatingumo programėlę.

O kokia gi vaikų šventė be piešinių ant asfalto. Kreidutėmis taką išmarginusių mažųjų pastangas įvertino dailininkė Nijolė Trinkūnienė, keramikė Aldona Jakubovskienė ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Ignalinos skyriaus vadovė Miglė Rakštelienė. Gražiausių piešinėlių konkurso „Mano vaikystės vasara“ autoriams įteiktos dovanėlės.

Ignaliniečius sveikino rajono meras Bronis Ropė ir miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Visiems linkėta gražios vasaros ir malonių šventės įspūdžių. „Ignalina pasiruošusi sutikti vasarą. Ji pasipuošusi, ji žydi, kviečia sutvarkyti paplūdimiai…“, – sakė seniūnas.

Jau septintus metus svarbiausias ir gražiausias vaikų gynimo dienos akcentas – mažiausių ignaliniečių ir jų tėvelių pasveikinimas. Ignalinos piliečių simbolinius pasus ir angeliukus meras B. Ropė įteikė 43 vaikučiams, gimusiems 2012 m. (prieš metus sveikinti 37 vaikai). Tėvams dovanoti Ignalinos nuotraukų albumai, gėlės. Jaudinančios akimirkos – lipo ir lipo į sceną laimingi ir išdidūs tėveliai, rankose laikydami ar jau už rankučių vesdami savo brangiausius žmogeliukus, smalsiai besidairančius ir dar nesuprantančius, koks kiekvienas iš jų yra svarbus ne tik savo tėveliams, bet ir gimtam miestui, Lietuvai. Mažojo ignaliniečio pasuose užrašyti nuoširdžiausi sveikinimai: „Ignalina – tavo gimtasis kraštas. Tavo pradžių pradžia, tyra lyg lelijos žiedas. Tavo mažos pėdelės ant smėlio, tavo žvilgsnis į didelį dangų… Koks džiaugsmas, kad gimei, kad esi šiam pasauliui ir šiai gražiai žemei. Tam, kad vardas garsiai skambėtų, kad darbai būtų gėrio pilni…“.

Šios ceremonijos  sumanytoja – rajono Vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėja Danutė Ropienė. Jos subrandinta mintis tapo puikia šeimos, kaip didžiausios vertybės,  pagerbimo tradicija. „Jūs į šią žemę atvedėte mažuosius ignaliniečius. Tai didelis džiaugsmas ir didelė atsakomybė, nes tik nuo jūsų priklauso, kokie bus šių vaikučių gyvenimo pamatai…“, – sakė D. Ropienė. O vaikams ji linkėjo saugios ir stebuklingos vaikystės, užaugti gerais žmonėmis, kūrėjais, garsinti savo kraštą  gražiais darbais.

Džiugias akimirkas dovanojo Kultūros centro, rajono mokyklų  šokėjai ir dainininkai. Scenoje viena kitą keitė augančios Ignalinos žvaigždutės, ansambliai ir vokalinės grupės. Šiltai sutiktos mažosios atlikėjos Gabrielė Zabulytė ir Aira Lukauskaitė,  Emilija Berlinskaitė ir Patricija Doviakovskytė, Liveta Kavaliauskaitė. Jaunesnuosius keitė vyresni dainininkai: gimnazistai Gintarė Lukijanskaitė, Lukas Alekna, Renata Artimavičiūtė, Gintarė Rezgytė, Linas Gudukas bei Eimanto Umbraso ir draugų grupė.

Smagias daineles šventei parengė rajono mokyklų jungtinis bei muzikos mokyklos chorai. Pasirodė Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos 4a ir 6a klasių ansambliai bei jau didesnę patirtį turintys ir visiems gerai žinomi   ansambliai „Pumpurai“ ir „Pumpurėliai“. Nuostabią šokių pynę dovanojo kolektyvai „Viva“ ir „Mamba“, liaudies šokių atlikėjai („Dringelė“, „Lelijėlė“).

Koncertavo ir svečiai iš Visagino. Žiūrovus nuostabiais balsais pradžiugino mokytoja Vita Pimpienė ir Ilja Aksionov. Sužibo ir mažosios V. Pimpienės mokinės – ignalinietės Ignė Spulytė ir Melika Rakauskaitė. Abejingų nepaliko ir Molėtų sporto studijos „Domino“ šokėjų pasirodymai.

Tie, kas norėjo pasiklausyti kitokios muzikos, jau vakarėjant būriavosi prie scenos, kur koncertavo atlikėjas Mino, o dar vėliau – roko grupė „Alive way“ iš Vilniaus. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje