Skip to content

Ekspedicijoje „Misija Sibiras 2013“ dalyvaus ir ignalinietė

MI informacija

Šiemet Rusijos Federacijos Tiumenės srityje išlikusius lietuvių tremties ir kalinimo vietų atminties ženklus lankys 16 žmonių ekspedicija. Jos laukia ypač atsakinga misija, tad ekspedicijos komanda atrinkta itin kruopščiai.

Pasaulio lietuvių vienybės dieną – liepos 17-ąją – iš Vilniaus geležinkelio stoties pajudės traukinys, į kurį bus palydėti dvyliktosios jaunimo pilietiškumą ir patriotiškumą skatinančio projekto „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyviai.

Vakarų Sibiro regione esančioje Tiumenės srityje prie lietuvių tremtinių kapinaičių žmogaus ranka neprisilietė jau daugiau kaip dešimtmetį. Atvirose laukymėse ir taigos glūdumoje išlikusias jų amžino poilsio vietas laikas negrįžtamai gali pasiglemžti bet kuriuo metu. Ekspedicijos dalyvių laukia nelengva ir atsakinga užduotis.

„Noriu pasveikinti dvyliktosios projekto ekspedicijos dalyvius. Šiemet atrinkti jaunus žmones, galinčius išpildyti ekspedicijai keliamus tikslus, buvo itin sudėtinga. Beveik visi atrankos dalyviai buvo verti šios misijos. Ypač visų pajėgumas išryškėjo  bandomojo žygio metu, kuris šiemet pareikalavo kaip niekad daug ištvermės ir atkaklumo. Tačiau iš jų privalėjome pasirinkti tuos, kurie pajėgs suburti tvirtą ir vieningą komandą, galinčią išpildyti jai keliamus uždavinius ne tik ekspedicijos Sibire metu, bet ir po jos“, – teigia labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.

Skelbiamame galutinės šių metų ekspedicijos komandos šešioliktuke jaunuoliai iš Vilniaus, Alytaus, Kauno, lietuviai iš Belgijos ir Italijos bei viena dalyvė iš Ignalinos. Tai 26-erių Oksana Komar (dabar gyvenanti Vilniuje). 

Ekspedicijos metu lydės šūkis: „Tikros istorijos dalelė, įamžinta ateičiai“. Šiuos prasmingus žodžius projekto komandai išrinko šiemet surengto šūkio konkurso dalyviai.

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ komanda

www.misijasibiras.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje