Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

MI informacija

 

Sukčiai nesnaudžia

Birželio 5 d. ignalinietė pranešė, kad birželio 3 d., pasinaudojus jos asmeniniais bei elektroninės bankininkystės „Swedbank“ prisijungimo duomenimis, iš skirtingų kredito bendrovių jos vardu buvo paimti du greitieji kreditai. Nukentėjusiajai padaryta 500 Lt žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

MORALAS. Policija įspėja gyventojus saugotis apgavikų, kadangi nusikaltėliai visais įmanomais būdais iš patiklių asmenų bando išvilioti materialines vertybes. Nusikaltėlių aukomis tampa įvairaus amžiaus asmenys, kuriuos psichologiškai paveikus, iš jų išvilioja elektroninės bankininkystės duomenis ir svetimu vardu paima trumpalaikes paskolas. Grąžinti ją kartu su palūkanomis tenka niekuo dėtiems žmonėms. Pinigų sumos kartais siekia ir kelis tūkstančius, nes apgavikai vienu sykiu sugeba apsirūpinti kreditais iš kelių jas teikiančių bendrovių. Atminkite, kad elektroninės bankininkystės slaptažodžiai, prisijungimo kodai yra vertybė, kurios geriau nepatikėti net giminaičiams. Pareigūnai jau yra užfiksavę atvejų, kai į sukčių pinkles žmonės pakliūva patikėję giminaičiais. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius arba pakliuvote į jų pinkles, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba 02. Būkite budrūs!

Keikūnai

Birželio 7 d. Ignalinos vaikų darželio teritorijoje Didžiasalyje trys neblaivūs didžiasaliečiai: 24-erių A. S. (4,19 prom.), 20-metis A. M. (1,39 prom.), 21-erių D. P. (4,61 prom.) ir 26-erių neblaivus ignalinietis I. K. (2,14 prom.) nesiorientavo aplinkoje, jiems iš burnos sklido stiprus alkoholio kvapas. Visi pristatyti į rajono PK išsiblaivyti ir protokolams surašyti. Ignalinietis I. K. ir 21-erių didžiasalietis D. P. nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų ir iškeikė juos necenzūriniais žodžiais.

Birželio 9 d. gyvenamojo namo kieme Mažėnuose 19-metis M. P. necenzūriniais žodžiais iškeikė du uniformuotus, tarnybą vykdančius, rajono PK Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio pareigūnus, nevykdė jų teisėtų reikalavimų, aktyviais fiziniais veiksmais vengė sulaikymo. Jam buvo panaudoti fiziniai koviniai veiksmai bei specialioji priemonė – antrankiai. Pažeidėjas sulaikytas ir pristatytas į PK, jam nustatyta 3,85 prom. girtumas.

Promilės prie vairo

Birželio 9 d. Ignalinoje, Geležinkelio g., neblaivus 21-erių Kupiškio r. gyventojas E. M. (0,56 prom.) vairavo automobilį „VW Passat“. Pažeidėjui surašytas protokolas.

Nelegalus taksi

Birželio 5 d. I. G., neturėdamas kelių transporto veiklos licencijos, automobiliu „VW Passat“ iš Ignalinos iki Palūšės vežė vieną keleivį, kuris už kelionę sumokėjo dešimt litų. Vairuotojas pažeidė „Kelių transporto licencijavimo taisyklių“ 4.2 punktą ir padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 172 str. 1 d.

Smurtas

Birželio 4 d. Ignalinos prokuroras Linas Latoža priėmė nutarimą panaikinti ankstesnį nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir jį vėl pradėjo dėl birželio 1 d. incidento Dvarnapolio k. (Kazitiškio sen.). Tądien, apie 20 val., ten namo kieme žodinio konflikto metu S. V. sudavė ne mažiau kaip vieną kartą kumščiu į nosį svainiui S. E.

Birželio 6 d. Ažušilės k. (Vidiškių sen.) gyventoja pranešė, kad ją sumušė tame pačiame name gyvenantis 44-erių pusbrolis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Smurtautojas sulaikytas.

Birželio 8 d., apie 22.30 val., Ignalinoje, Miško g., kitų žmonių akivaizdoje 55-erių A. Š., gyv. Ignalinoje, Ateities g., sumušė nepažįstamas vaikinas.

Kontrabanda

Birželio 6 d. Zablatiškės k. patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Audi A6“, kurį vairavo Ceikinių k. gyventojas. Minėto automobilio bagažinėje rasta 2500 pakelių cigarečių „Fest“ su Rusijos Federacijos Respublikos banderolėmis. Cigaretės išimtos, automobilis sulaikytas ir saugomas transporto priemonių aikštelėje.

Po teismų

Transporto priemones vairavo neblaivūs ir už tai teismo nubausti: 75-erių Jonas Bronius Felicijus Jaruševičius, sulaikytas Vilniaus g., 0,48 prom., 1000 Lt bauda ir 2 mėn. prarado teisę vairuoti; 35-erių Aleksandr Kramarov, Meikštuose be „teisių“ vairavo traktorių, apvirto, 3,11 prom., 5000 Lt; 22-ejų Laurynas Kavarskas, sulaikytas Bėčiūnuose, vairavo be „teisių“, 1,90 prom., 22 paros arešto.

Balandžio 30 d. Ignalinos rajono apylinkės teismas, išnagrinėjo ignaliniečio A. Cicėno administracinę bylą ir nustatė, kad pilietis balandžio 5 d. Vidiškių sen. teritorijoje, šalia Ažušilės kaimo, automobiliu „VW Passat“ gabeno 500 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Superslims“.

Gegužės 13 d. Ceikiniuose šio kaimo gyventojas A. Muščinskas automobiliu „VW LT 35“ gabeno įvežtų iš Baltarusijos Respublikos 250 pakelių cigarečių „Fest“.

Savo veiksmais abu padarė pažeidimus, numatytus ATPK 163² str. 3 dalyje (akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas, pažeidžiant nustatytą tvarką). Teismas A. Cicėną pripažino kaltu, padarius administracinį teisės pažeidimą ir paskyrė jam baudą – 5000 Lt su 500 pakelių cigarečių konfiskavimu. A. Muščinską teismas pripažino kaltu ir paskyrė jam taip pat 5000 Lt baudą su prekių konfiskavimu.

Gelbėjimo darbai

Birželio 8 d. vidurnaktį iš Vėlionių k. pranešta, kad ant kelio važiuojamosios dalies užvirtęs medis. Jį pašalino atvykę ugniagesiai gelbėtojai. Tą pačią naktį jie Vardžiukiemio k. (Kazitiškio sen.) ištraukė įklimpusį „Lesto“ automobilį ISUZU D-MAX.

Parengė Jonas BALTAKIS

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje