Skip to content

Nauja nelegalų banga per valstybės sieną

MI informacija

Pirmadienį ryte VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečiai gavo anoniminį pranešimą, kad ties Varniškės kaimu pastebėtas įtartinų asmenų būrelis. Į nurodytą vietą nedelsiant nusiųsti patruliai ėmėsi šukuoti vietovę ir ties Rameikomis, už kilometro nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos, sulaikė 15 asmenų. Dokumentų neturėję devyni užsieniečiai VSAT pareigūnams prisistatė Afganistano piliečiais, likusieji šeši – Vietnamo.

Vietovę taip pat patikrino ir pasienietis kinologas su tarnybiniu belgu aviganiu Aflame. Žmonių ieškoti išmokyto keturkojo uoslė neapvylė: tarnybinis šuo paieškos grupę nuvedė link krūmynų, esančių už kelių šimtų metrų nuo pirmosios grupės sulaikymo vietos. Čia VSAT pareigūnams įkliuvo dar trys besislapstę atėjūnai – 2 vietnamiečiai ir siras. Nė vienas sulaikytasis neturėjo galiojančių kelionės dokumentų. Visus nelegalus pasieniečiai pristatė į Ignalinos rinktinę ir, padedant vertėjams, pradėjo jų apklausas.

Tą pačią dieną vietovės žvalgybą toliau tęsę Ignalinos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai į pagalbą pasitelkė kolegas iš rajono policijos komisariato. Po kelių valandų nuo pirmosios grupės sulaikymo bendras pasieniečių ir policininkų ekipažas ties Kazimieravo kaimu sustabdė dar 4 įtartinus asmenis. Dokumentų neturėję 3 vyrai ir moteris tvirtino esą Gruzijos piliečiai. Tad operacijos metu VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 22 nelegalus. Tarp jų yra 4 moterys bei 4, manoma, nepilnamečiai.

Pirminiais duomenimis, Lietuvos ir Baltarusijos sieną užsieniečiai perėjo pelkėtoje vietovėje ir šalies (rajono) gilumoje kelionę tęsė skirtingomis kryptimis. Šią versiją patvirtino ir paliktais nelegalų pėdsakais sekęs belgų aviganis Aflame.

Apklausų metų 9 afganistaniečiai bei siras Lietuvoje pasiprašė laikino teritorinio prieglobsčio. Šie užsieniečiai laikinai perkelti į Švenčionių užkardą, kurioje yra įrengtos prieglobsčio prašytojams pritaikytos specialios patalpos. Vietnamo bei Gruzijos piliečiai uždaryti į areštinę.

Tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėję VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečiai.

VSAT inf.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje