Skip to content

Tinkamai prižiūrėti ir naudoti žemės valdas – savininkų pareiga

Mūsų laikraštyje, atsižvelgiant į skaitytojų prašymus, jau skelbėme, kokios nuobaudos gali būti taikomos pagal Žemės įstatymo bei Administracinių teisių pažeidimų kodeksą tiems žemės savininkams, kurie naudoja savo valdas ne pagal paskirtį ir jos yra apleistos.

Registro duomenimis, rajone yra 21 tūkst. privačių žemės plotų savininkų ir 27 700 hektarų žemės. Pasak Ignalinos ir Visagino žemėtvarkos skyriaus vedėjo Arvydo Bagdono, apleistos (nenuomojamos) žemės plotų mažėjimas – viena iš Vyriausybės 2012–2016 m. programos įgyvendinimo priemonių. Apie 7 proc. mūsų šalies žemės ūkio naudmenų yra apleista ir nedirbama. Sumažinti tokius plotus tikimasi padidinus mokesčius jų savininkams. Mat nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja žemės mokesčio redakcija, pagal kurią savivaldybių tarybų sprendimu gali būti taikomas didesnis žemės mokesčio tarifas apleistoms žemės ūkio naudmenoms.

Siekiant, kad ir rajone mažėtų apleisti (nenaudojami) žemės plotai, Žemėtvarkos skyriaus specialistai jau pernai pradėjo lankytis pas žemės savininkus ir domėtis, kaip jie prižiūri ir naudoja savo žemių valdas. Jau pernai buvo patikrintas 41 sklypas ir surašyti 35 protokolai už aptiktus pažeidimus. Už tai savininkams skyrius paskyrė 4375 Lt baudų. Šiemet pagal planą skyrius yra numatęs patikrinti 88 sklypus. Jau patikrinti 23, tikrinimas vyksta ir dabar.

Į redakciją, Žemėtvarkos bei Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyrius pastaruoju metu kreipėsi ne vienas žemės savininkas, kad apleistų žemių žemėlapyje pateikta informacija prasilenkia su tikrove. Dalis tikrai apleistų plotų net nepažymėta, o kai kur apleistiems plotams priskiriama prižiūrima žemė. Jei žemėlapyje pateikiama informacija nėra patikima, tai ji negali būti naudojama mokesčiams apskaičiuoti. Todėl Žemės ūkio ministerija aiškina, kad apleistų žemių žemėlapis tėra projektas, kurį galima tikslinti iki liepos 1 d. Pasak rajono Žemėtvarkos skyriaus vadovo, tokiais atvejais galima kreiptis ne į skyrių, bet tiesiog į Valstybinį žemės fondą. Visi signalai bus tikrinami vietoje, klaidos redaguojamos, duomenys tikrinami ir tik po to teikiami apmokestinimui. Laiko pretenzijoms liko nedaug, tad žemių savininkai turėtų pasiskubinti.                                              

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje