Skip to content

Strigailiškio dienos, švenčių vakarai…

Dar prieš Jonines Strigailiškio kaimo bendruomenė pakvietė savo žmones į jau tradicinę, kasmet rengiamą šventę „Gera čia gyventi“. Šventės moto – pabūti kartu, pabendrauti, susitikti su seniai matytais kaimynais, draugais, pažįstamais. Nes šiais laikais ko labiausiai trūksta žmonėms? Bendravimo…

Šventę skambia daina pradėjo Gintarė Lukijanskaitė, jai antrino ir kiti Strigailiškio saviveiklininkai. Po to susirinkusius sveikino seniūnas Jonas Polito. Jis aktyviausiems bendruomenininkams Jonui Dudėnui, Viktorui Mariakovui, Laimutei Trukanienei, Marijai Krinickajai ir Petrui Baranauskui įteikė padėkos raštus.

Po oficialaus programos „gabalo“ – vėl muzika, dainos, šokiai. Dainavo Gintarės ir Dominykos Rastenytės duetas, Strigailiškio vokalinis moterų ansamblis, „Eldijos“ muzikantai.

Šios šventės metu pagerbiami ir gyvenvietės 2012–2013 metų jubiliatai (pernai tam progos nebuvo), kiti gerais darbais Strigailiškiui nusipelnę žmonės. Jubiliatų, kaip niekad, buvo daug, pora dešimčių (tiesa, ne visi atėjo). Jiems padovanotos skrybėlės, tinkančios ir dirbti, ir pramogauti. Šiemet baigusiems gimnaziją ir į plačius gyvenimo vieškelius išeinantiems Strigailiškio jaunuoliams įteiktos įrėmintos nuotraukos su gyvenvietės vaizdais, kad gimtinės, toli išvažiavę, nepamirštų. Šįkart abiturientai buvo trys: Ignas Bendorius, Nikolaj Spornyj ir Gražvydas Žemaitis. Savo dainą išeinantiems dovanojo ir Gintarės bei Dominykos duetas.

Ignalinos seniūnija šiemet vykusiose rajono seniūnijų sporto žaidynėse pelnė vieną pirmąją, penkias antrąsias ir dvi trečiąsias vietas, bendroje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą. Tad gyvenvietės krepšinio komandai seniūnas įteikė kamuolį.

Visi šventės dalyviai žinojo, kad ji baigsis prie žuvies katilo, kurį dar pernai bendruomei padovanojo UAB „Užubaliai“ vadovas Aleksas Kalpakovas. Padėkota už dovaną jam šiemet, įteiktas didžiulis medinis šaukštas (aut. Saulius Neveriūnas). Ši dovana palydėta žodžiais: pagal Jurgį ir kepurė. Ponas Saulius ne tik medžio drožėjas, bet ir tapytojas. Jo pieštas peizažas tąvakar įteiktas 16-ąjį gimtadienį šventusiai Gintarei, be kurios neapsieina nė viena šventė ne tik Strigailiškyje, bet ir Ignalinoje, kitose rajono vietovėse. Ir tąkart, atlikusi savo programą, Gintarė pačiame šventės įkarštyje išskubėjo koncertuoti į Šiūlėnus.

Buvo Joninių išvakarės, todėl neužmiršti ir Jonai bei Janinos. Jų susirinko nemažas būrelis, bet ąžuolo vainikų visiems pakako. Kaip ir erdvės salėje Jonų valsui.

Koncertavo jau minėti vietos saviveiklininkai bei svečiai iš gretimos Ignalinos – liaudiškos muzikos ansamblis „Ringė“ (vad. F. Skačkauskienė). Ignaliniečiai sutikti karštais plojimais ir linksmais šokiais.

Nuskambėjus paskutiniam muzikiniam akordui, šventės dalyvių laukė garuojanti žuvienė, kurios, regis, užteko visiems, nes labai jau didelis pono Alekso dovanotas katilas.

Buvo ir dar vienas nekviestas šventės dalyvis – lietus. 17 val., kai jau turėjo prasidėti šventė, jis pylė kaip iš kibiro, tad teko kraustytis į kaimo seklyčios salę, nors buvo pasirengta švęsti lauke. Bet lietus, kurio laukė išdžiūvę daržai, šventės nesugadino, tik pusvalandį sutrukdė ją pradėti. Vėliau lietus liovėsi, tad sėkmingai sudegė ir sukrautas laužas.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje