Skip to content

Dėl beglobių gyvūnų pravertos net teismo durys

Lina RAGINYTĖ

Ignalinos rajono apylinkės teismo teisėjas Algirdas Baliulis liepos 18 d. atvertė naują bylą. Jos esmė – Senojo Dūkšto gyventojos Gražinos Ašmėgaitės skundas. Moteris nesutiko su policijos pareigūnų Juozo Bučelio ir Nerijaus Kačanovo skirta jai bauda.

Įvykio aplinkybės

Birželio 10 d. bendruoju pagalbos telefonu 112 buvo gautas skundas dėl lakstančių dviejų didelių palaidų šunų, kurie neva ištrypė vienos pilietės daržus, sudraskė plėvelę. Į įvykio vietą išvyko pareigūnai Juozas Bučelis ir Nerijus Kačanovas. Dabartinis ir buvęs vietovės apylinkės inspektoriai. Pareigūnų teigimu, apžiūrėję daržus akivaizdžios žalos nenustatė, šunų nesutiko, bet, gyventojų nurodymu, pasuko link daugiabučio, kuriame gyvena dvynukės seserys Jolanta ir Gražina Ašmėgaitės, rajone žinomos kaip atkaklios beglobių gyvūnų gynėjos ir globėjos, pačios jų auginančios dabar jau tik 15. O iki vasario mėnesio, kol į pagalbą neatskubėjo Vilniaus beglobių gyvūnų savanorių komanda, kuri dalį šunelių pasiėmė, jų buvo, regis, 38. Pareigūnai, jų teigimu, prie minėto daugiabučio rado du nedidelius šunelius, kurie neatitiko „nusikaltėlių“ aprašymo ir vieną iš seserų, kuriai ir buvo surašytas protokolas dėl gyvūnų nepriežiūros, nes gyvūnai turi būti pririšti, pamaitinti ir pan. Poniai Gražinai dėl gyvūnų nepriežiūros skirta 500 Lt bauda. Protokolą moteris pasirašyti atsisakė, todėl jis jai buvo išsiųstas paštu.

Nesu šuns šeimininkė

Gavus protokolą paštu, moteris nusprendė apskųsti šį sprendimą. Teisme ponia Gražina teigė, kad šunys, dėl kurių gautas iškvietimas, yra ne jos, o tiesiog pamesti tame kaime. „Šios dvi jauniklės laikos dar žiemą atsirado netoli mūsų namų. Iš pradžių jos buvo trys: kalė ir dvi jauniklės, bet paskui kalė grįžo su šeimininku, prižiūrinčiu ponų vilas, į miškus už ežero, o jauniklės pasiliko. Mano sesuo jas nuvežė pas veterinarą A. Kuliuką, kur jos buvo sterilizuotos, o tada jos visą žiemą gyveno prie tvartų. Jas maitinom ne tik mes, bet ir kitos kaimo moterys. Mes padedam gyvūnams, nes jiems nėra kur dėtis. Palikti mirti iš bado gyvūną – nežmoniška. Tokių beglobių keturkojų mūsų rajone galybė, tik deja, valdžia problemos nemato. Žmonės pasiimti gyvūną greiti, bet ir į gatvę jį išmest taip pat greiti… “, – teigia ūkininkė G. Ašmėgaitė.

Supainiojo seseris?

Kitas skundo dalykas – supainiotos seserys. Ponia Gražina teigia, kad ji su pareigūnais nebendravusi ir net buvo išvykusi, kai jie lankėsi, o jai surašė protokolą. Nors seserys – identiškos dvynės, abu pareigūnai teigė, jog jas puikiai skiriantys. Vienaip ar kitaip, pareigūnai privalėjo paprašyti asmens tapatybės dokumento prieš skirdami baudą žmogui, bet… Jei pokalbio metu manęs apylinkės inspektorius Audrius paprašytų asmens tapatybės kortelės, aš, ko gero, tai priimčiau kaip įžeidimą ar kokią patyčią. Juk kiekvienas apylinkės inspektorius, kaip kunigas, kaip šeimos gydytojas – savo žmones puikiai pažįsta, žino kiekvienos šeimos situaciją ir bent dešimt jų planuojamų žingsnių į priekį.

Konflikto priežastis

Aišku viena – šis konfliktas – ambicijų  burbulas. Suprantama gerbiamų Ašmėgaičių nuoskauda. Jos nėra smurtautojos, pijokės, aferistės, chuliganės, vagilės ar kitokios nusikaltėlės. Jos – pamestų gyvūnų globėjos. O už tai, kad maitina beglobius gyvūnus, juos skiepija, sterilizuoja, jau yra sumokėjusios apie 7 tūkst. litų baudų. Ir dar prisidėjo 500 Lt. Tad suprantamas žmonių noras gintis, suprantama ir tai, jog jos turi išankstinę nuostatą pareigūnų atžvilgiu, nors jie niekuo dėti, o taip pat tėra įstatymų vykdytojai, viešosios tvarkos sergėtojai. Gal į šį konfliktą turėtų įsikišti ir rajono valdžios atstovai. Juk bet kuris rajono gyventojas pritars, kad beglobių augintinių tiek mieste, tiek kaimuose – užtektinai. Vieni jų randa prieglobstį, o kiti taip ir slankioja metų metus badaudami, nešiodami įvairias grybelines ir kitokias ligas. Galiausiai gal būtų išvengta ir tokių absurdiškų konfliktų tarp žmonių ir pareigūnų. Yra kur kas skausmingesnių problemų, kurias sprendžia policijos pareigūnai. Daugelyje Lietuvos miestų steigiami gyvūnų globos centrai. Šios problemos ėmėsi ir kaimynai. Pasak dūkštiečių, pati Visagino merė Dalia Štraupaitė net iš Dūkšto į besikuriančius globos namus nuvežė rastus kelis beglobius gyvūnus. Apie šį centrą skaitykite kituose MI numeriuose.

Kitas teismo posėdis rugsėjo 26 d. Pakviesti ir kiti liudininkai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here