Skip to content

Utenos, Latgalijos ir Vitebsko regionų ugniagesiai gelbėtojai dirbs išvien

Yra euroregionas „Ežerų kraštas“, kuriame bendradarbiauja 29 Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos savivaldybės. Tarptautinį bendradarbiavimą plėtoja ir šių trijų valstybių pasienio regionų ugniagesių gelbėtojų tarnybos. Antradienį Ignalinos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje įvykusią nedidelę ceremoniją Utenos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Olegas Kovalevskis pavadino istorine akimirka. Buvo pasirašyta sutartis (patvirtintas planas) dėl bendrų veiksmų, nutikus ypatingajai situacijai Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos pasienio regione.

Planą parašais patvirtino Baltarusijos ypatingųjų situacijų ministerijos Vitebsko srities valdybos viršininko pavaduotojas Aleksandras Klobukas, Latvijos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Latgalijos brigados viršininkas Česlovs Šmukšts ir O. Kovalevskis. Po pasirašymo, svečiams atminčiai buvo įteikti specialiai šiai ceremonijai skirti rašikliai. Prieš pasirašant, veiksmų plano priemones pristatė Utenos apskrities PGV Civilinės saugos skyriaus vedėjas Virgilijus Smailys.

– Atlikom analizę ir įsitikinom, kad visose trijose šalyse atsitinka situacijų, kai būna reikalinga ir kaimynų pagalba. Latviją ir Baltarusiją jungia Dauguvos upė, kuri pavasarį patvinsta, prie jos Baltarusijoje yra daug naftos ir chemijos įmonių, visose trijose šalyse daug durpynų, dideli miškų masyvai, daug geležinkelių ir automobilių kelių, kuriais pervežamos pavojingos medžiagos. Jeigu atsimenate, 2002 m. mūsų rajone ilgai degė durpynai Vitėnų–Didžiasalio miškuose, trūkus produktotiekiui, buvo išsiliejęs dizelinis kuras į Dauguvą. Tokiais atvejais vienai pusei suvaldyti situaciją būna sunku. Šis planas ir skirtas atsitikus nelaimei teikti pagalbą vieni kitiems, – MI sakė O. Kovalevskis.

Šis trijų šalių pasienio regionų ugniagesių gelbėtojų bendradarbiavimas vyksta pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Pagal ją parengtas projektas vadinasi „Bendro reagavimo sistema į cheminių ir naftos produktų išsiliejimą Dauguvos upėje žiemos metu“. Projektą finansuoja Europos Sąjunga, jam skirta bemaž 1 mln, eurų. Iš jų 90 proc. lėšų skiria ES, 10 proc. kofinansuoja projekto dalyvės.

– Už šias lėšas atnaujinta gelbėjimo technika ir įranga, parengtas ir parašytas bendrų veiksmų planas, rengiamos bendros taktinės pratybos. Kraslavoje (Latvijoje) vyks baigiamasis projekto renginys, kur visi suvažiuos su naujausia technika, kuri bus išbandyta bendrose pratybose, – teigė Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Pasirašius bendrų veiksmų planą, aptarti kiti bendradarbiavimo klausimai, bendrų pratybų rengimo aktualijos. Beje, šiandien daug nepatogumų, bendraujant su baltarusiais, būna dėl vizų gavimo, sienos kirtimo. Pasirašytame bendrų veiksmų plane numatyta, kad ypatingos situacijos atveju, vykstant padėti kaimynams, gelbėjimo komandos per sieną bus praleidžiamos skubos tvarka, vizas išduodant pasienio postuose.

Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpos yra naujos, modernios, šia prasme vienos geriausių ne tik apskrityje, bet ir šalyje. Svečią iš Baltarusijos A. Klobuką paklausiau, kaip jis vertina mūsų tarnybos lygį. Kiek pagalvojęs, svečias atsakė: „Vienu žodžiu – puikiai“.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje