Skip to content

Namų renovacijos garvežys rieda į ateitį

Mamertas KRAPAUSKAS

Penktadienį Ignalinoje lankėsi Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė kartu su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininko pavaduotoju Antanu Lukošiumi, Būsto energijos taupymo agentūros direktoriumi Valiumi Serbenta, tos pačios agentūros atstove ryšiams su visuomene Egle Pliuskuviene, taip pat skyriaus specialiste Utenos regionui Nijole Graužinyte, Utenos skyriaus statybos valstybinės priežiūros poskyrio vedėju Jonu Pilipavičiumi ir šio skyriaus specialiste Kristina Korovina. Svečių grupę savivaldybėje pasitiko rajono meras Bronis Ropė, savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys, skyrių vadovai, Ignalinos butų ūkio skyriaus inžinierius ir rajono spaudos atstovai.

Kaip paaiškino Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė, šios viešnagės tikslas – plačiau apžiūrėti Ignalinoje sparčiai vykdomą daugiabučių namų renovacijos eigą, pabendrauti su statybininkais, gyventojais, išgirsti pastarųjų nuomonę apie renovaciją, jos privalumus ir trūkumus, kad ignaliniečių sukauptą teigiamą patirtį galima paviešinti ir kituose rajonuose bei miestuose, kur daugiabučių namų renovacija vyksta vangiau.

Rajono meras padėkojo svečiams už šios viešnagės tikslą ir trumpai apžvelgė situaciją, kuri prasidėjo nuo Probleminių teritorijų programos įgyvendinimo, pagal kurią jau atnaujinta 15 namų Ignlinoje ir 1 Didžiasalyje, po to sėkmingai pereita prie „Ignalinos enervizijos“ programos, pagal kurią atrinkti 53 daugiausiai energijos suvartojantys daugiabučiai namai, parengti jų investicijų planai. Jų plėtra patikėta Butų ūkiui, kuris atlieka administratoriaus darbą. Meras prisiminė, kokius sunkumus ir barjerus teko įveikti dėl pirkimų sistemos nesklandumų, tačiau, padedant Aplinkos ministerijai ir kitoms šalies institucijoms, šiuo metu jau įvykdyti 38 namų renovacijos darbų viešieji pirkiniai ir pasirašytos sutartys su rangovais. Šiemet turėtų būti pradėti renovuoti dar 28 namai. Meras prisipažino, kad ne visi renovacijos darbai vyksta sklandžiai. Vieno namo gyventojai skundėsi, kad po renovacijos sąskaitos už šildymą beveik nepasikeitė. Padarius termovizinę nuotrauką paaiškėjo, kad statybininkai nekokybiškai atliko jiems patikėtus darbus. Jie operatyviai buvo ištaisyti ir situacija pagerėjo. Kad būtų išvengta panašių klaidų, meras pasiūlė panašias termovizines nuotraukas daryti pradedant renovaciją ir ją užbaigus. Beje, jis apgailestavo, kad nė viena rajono statybinė organizacija nedalyvauja renovuojant namus, nes joms sunku konkuruoti su stambesniais rangovais, todėl, matyt, reikėtų keisti teisės aktus, kad ir šios bendrovės taptų konkurencingos. Iki šiol jos turi kitų užsakymų, bet po metų kitų tie užsakymai pasibaigs. Meras dar pažymėjo, kad renovuojamų namų gyventojai gana aktyviai stebi ir kontroliuoja statybininkų darbų kokybę, todėl savivaldybė jau yra gavusi ne vieną pastabą dėl įvairaus renovacijos broko.

Apibendrinant šio naudingo pasitarimo naudą, aplinkos viceministrė D. Matonienė pasidžiaugė, kad ignaliniečiai tvirtai pirmauja renovuojant daugiabučius namus. „Jūs esate pirmieji, į jus visi lygiuojasi, nes savivaldybės komanda, vadovaujama mero, kūrybingai vykdo namų modernizavimo modelio įgyvendinimą“, sakė viešnia. Ji pažymėjo, kad lankysis ir kituose rajonuose bei miestuose, atkreipiant dėmesį ne tik į statybininkų darbą, bet ir didinant statybų techninių prižiūrėtojų atsakomybę. Viceministrė merui įteikė simbolinį šokoladinį medalį su skaičiumi „100“, linkėdama, kad rajone renovuojamų namų vis daugėtų. Meras su tuo sutiko, kad šis skaičius yra visai realus, nes savivaldybės tarybos patvirtintame „Ignalinos enervizijos“ renovuotinų namų prioritetiniame sąraše yra 101 namas. Ir tai dar ne riba. Numatyta papildomai renovuoti dar 9 necentralizuotai šildomus daugiabučius namus. Jų įtraukimas į renovaciją ir eiliškumas sąraše priklausys nuo atlikto energetinio audito rezultatų ir sutaupytų lėšų. Ateityje planuojama, kad renovacijos darbai persikels ir į stambesnes gyvenvietes.

Po susitikimo svečiai dar lankėsi jau renovuotų ir renovuojamų namų aikštelėse ir bendravo su gyventojais bei statybininkais. Susitikę su Ligoninės g. 9-ojo namo gyventoja Janina Levinskiene, jie išgirdo jos nuomonę, kad statybininkai gana kultūringai atlieka šio namo renovaciją ir netrikdo gyventojų normalaus gyvenimo. Ateities g. 29-ojo namo gyventoja Vladislava Dumbrauskienė pasidžiaugė, kad po renovacijos pagerėjo ne tik šio namo išvaizda, bet svarbiausia – ženkliai sumažėjo visų namo gyventojų išlaidos už šilumą.

Autoriaus nuotr.

Ateities g. 29-ojo namo gyventoja Vladislava Dumbrauskienė pasidžiaugė, po namo renovacijos ženkliai sumažėjo jos išlaidos už silumą ir dabar ji atsisakė kompensacijos Lankantis prie renovuotų namų, meras svečiams papasakojo daug įdomių dalykų, kaip savivaldybei per trumpą laiką pavyko išspręsti daug gerų sumanymų

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here