Skip to content

Išdalinti pirmieji litrai Ignalinos mineralinio

Penktadienį visi norintys buvo pakviesti prie UAB „Ignalinos vanduo“ esančio mineralinio vandens gręžinio. Pakviesti ne tuščiomis rankomis, bet su talpomis, kad to sūrimo iš 460 m gylio galima būtų parsinešti namo. Vakar „Ignalinos vandens“ direktorius Valentas Šimonis MI informavo, kad tądien apsilankė arti 30-ties ignaliniečių, kuriems išpilstyta apie 250 litrų mineralinio.

Akcijos pradžioje dalyvavęs rajono meras Bronis Ropė susirinkusiems papasakojo apie Ignalinos mineralinį, kurio vartojimui jau gautas ES sertifikatas. Produktas, kurio litre yra ištirpę 54,862 g mineralinių medžiagų, tinkamas išoriniam vartojimui – gydomosioms vonioms. Specialistų nuomone, šis vanduo ypač tinka sąnariams gydyti. Jau nuo šio rudens toks gydymas bus organizuotas Ignalinos ligoninėje. Su talpomis (nuo 1 iki 20 l) atėję miestelėnai, bemaž visi senjorai, sakė, parsinešę vandenį į namus bandys su juo ant sąnarių dėti kompresus. Ignalinos mineralinis gerai valo ir negyvą odą, todėl pravartu juo retkarčiais nusiprausti.

Gerti sūrimo neįmanoma, tik gurkšnelį kitą paragauti. Tačiau atskiedus vandeniu 1:10, Ignalinos mineralinį gurkšnokite į sveikatą. Vandenyje iš elementų daugiausia natrio, kalcio, magnio, kalio ir kitų mineralinių medžiagų.

Planuojama šio mineralinio vandens biuretę įrengti Laisvės a., iš kur bus galima jo namo parsinešti kada nori ir kiek nori. Pusiau juokais, pusiau rimtai teigiama, kad šiame sūrime galima ir agurkus sūdyti. Tiesiog reikia pabandyti ir bus aišku, ar tai verta daryti.

Įmonės direktorius V. Šimonis parodė mineralinio vandens siurblinę, į kurią iš žemės gelmių siurbiamas sūrimas. Sunaudotą jo kiekį fiksuoja skaitiklis.

Autoriaus nuotr.

Kas po litrą, tris, o kas ir po dešimt litrų mineralinio tądien namo pasritempė. Kas po litrą, tris, o kas ir po dešimt litrų mineralinio tądien namo pasritempė. Kas po litrą, tris, o kas ir po dešimt litrų mineralinio tądien namo pasritempė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje