Skip to content

Vakar mokyklos vėl prisipildė jaunatviško juoko

Vakar pirmasis rugsėjo skambutis moksleiviją vėl pakvietė į klases. Vienus pirmąkart jų gyvenime, kitiems pirmasis skambutis nuskambėjo paskutinįkart. Dabartiniams dvyliktokams vienas skambutis dar skambės, pavasarį, bet jau paskutinis. Šis rugsėjis į rajono mokyklų kasdienybę atnešė ir naujovių. Štai Didžiasalio „Ryto“ vidurinė mokykla tapo gimnazija, Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinė – progimnazija. Vakar MI žurnalistai mokslo metų pradžios šventėje apsilankė Didžiasalyje, Vidiškėse ir Ignalinos progimnazijoje. Šiandien apie rugsėjo žingsnius progimnazijoje, reportažai iš kitų mokyklų – kituose MI numeriuose.

Progimnazijoje, kaip įprasta, Mokslo ir žinių diena prasidėjo linksmu, teatralizuotu, bet labai prasmingu renginiu. Dvi nerūpestingos mergaičiukės vis tarškėjo apie šį bei tą, o joms gyvenimo tiesas vis aiškino trys laiko dvasios – praeitis, dabartis ir ateitis. Laikas – nesustabdomas, nesutramdomas mūsų valdovas. Dėl jo rugsėjį keičia rugsėjis, tvarkingai, vienas po kito keičiasi metų laikai, auga vaikai, kasmet kildami į vis aukštesnes klases, pernykščiai darželinukai šiemet jau orūs pirmokai… Tos mergaičiukės iš laiko dvasių sužinojo, kad progimnazija – kad ne ėjimas kasryt į savo mokyklą pro netoliese esančią gimnaziją, o mokykla, kurioje mokomasi iki gimnazijos. Išgirdome ir daugiau linksmų ir nerūpestingos vaikystės istorijų.

Tačiau Mokslo ir žinių diena – rimta šventė, didelė, svarbi ir prasminga, tad savo tradicines kalbas pasakė svečiai: rajono meras Bronis Ropė, rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė, Seimo nario, kultūros ministro Šarūno Biručio padėjėja Milda Dikmonienė, tarp svečių buvo ir vicemeras Henrikas Šiaudinis.

Pirmiausia mokinius, jų tėvelius, senelius bei mokytojus pasveikino progimnazijos direktorė Danutė Jatulė, palinkėjusi visiems augimo ir tobulėjimo. Visus pasveikinęs rajono meras sakė: „Rugsėjo 1-oji – tai nauja knyga, nauji draugai, naujas gyvenimas, ypač pirmąkart mokyklos slenkstį peržengusiems. Be žinių, be mokslo šiuolaikiniame pasaulyje sunku gyventi ir orientuotis. Mažiesiems iki šiol mokytojais buvo tėvai, dabar jau bus ir mokykla. Linkiu, kad visos jūsų svajonės virstų realybe ir būtų pasiekti visi užsibrėžti tikslai, o tėvams ir mokytojams – kantrybės“.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Lisauskienė, tarsi pataikaudama mokiniams, juokais sielojosi, kad vasaros atostogos tokios trumpos, o mokslo metai – tokie ilgi. „Matau ryžtą jūsų veiduose, tad linkiu, kad jis neišblėstų iki pat pavasario. Pirmokams – didelių pasiekimų, naujų draugų, bet svarbiausia – šiandien jūs susipažinsite su pirmąja savo gyvenime mokytoja“.

Kultūros ministro Š. Biručio padėjėja, pasveikinusi mokinius, mokytojus ir tėvelius, mokyklai įteikė ministro dovaną – storą ir sunkų enciklopedinio leidinio „Didžioji Lietuva“ trečiąjį tomą. Šią knygą Š. Birutis iš savo asmeninių lėšų Rugsėjo 1-osios proga padovanojo visoms rajono mokykloms ir bibliotekoms. Mokyklos pirmuosius du šio leidinio tomus turi, o šiam, trečiajam, įsigyti lėšų neskirta.

Kol dėdės ir tetos kalbas sakė, pirmokėliai gana tyliai sėdėjo, tarsi gėlės tarp gėlių: kas klausė kalbų, kas tyliai vasaros išpūdžiais dalinosi, kas tėvelių minioje akytėmis dar mamos ieškojo, kas mąstė – ką gi naujo aš pamatysiu, išgirsiu čia, mokykloje, kur už rankos atvedė tėvai, o paskutinę kelio atkarpą nuo Laisvės aikštės – dvyliktokai iškilmingoje eisenoje.

Vėliau eiles rugsėjui sakė pirmokėliai, visus sveikino ir drąsino pirmokų mokytoja Dalia Vilčinskienė, buvo apdovanoti du geriausių mokinių dešimtukai: šauniausių kudabiečių ir geriausių sportininkų, pakelta mokyklos vėliava (skambant progimnazijos himnui) ir visi pakviesti į klases.

Ignalinos progimnazijos slenkstį šiemet peržengė 60 pirmokėlių (trys klasės) ir 15 priešmokyklinukų.

Rugsėjis, nepaisydamas rudeniško oro ir vėsos, tvirtu žingsniu pasileido krašto takais, vieškeliais. Tad – sveika, mokykla!..

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje