Skip to content

Nešventiška šventė

Kai visi džiaugėsi Mokslo metų pradžios švente, Daugėliškio mokyklos bendruomenė neramiai traukė pečiais. Kas vėl? Renovacija. Po mokslo metų pradžios šventės miestelio bažnyčioje, visi susitiko klasėse, aptarė pasikeitimus, o vėliau tėvai, sugrįžę į namus, skambučiais puolė atakuoti seniūnaitį Algį Cicėną. Sunkiai bevaldydamas emocijas, net po penkių mamų skambučių atakos, seniūnaitis vėlų vakarą pats ėmėsi ieškoti pagalbos. Jau kitą rytą drauge keliavome į Daugėliškio vidurinę mokyklą.

Bendruomenės mintys

„Turime nemažai klausimų dėl susiklosčiusios situacijos. Vakar sulaukiau net penkių mamų skambučių. Moterys labai pyko dėl ne laiku pradėtų remonto darbų, dėl mažų vaikų maitinimo picomis, dėl sporto salės uždarymo, dėl nesaugios aplinkos prie mokyklos, važinėjančių savivarčių ir traktorių palei mokyklą, kai čia pat bėginėja ir žaidžia vaikai“, – išpyškino susijaudinęs seniūnaitis Algis.

Visai suprantamas daugėliškėnų susirūpinimas, mat jie jau ne vienerius metus stebi vykdomus „projektus“ ir turi karčios patirties. Ūkiškai mąstantiems gyventojams plaukai piestu stojosi ilgą laiką žiūrint, kaip buvo tiesiami nuotekų tinklai, paskui kvapą gniaužė seniūnijos ir kultūros centro renovacija. Pradedant, pasak gyventojų, niūriausiomis, kokios tik įmanomos, seniūnijos pastato spalvomis, plika, tarsi Lenino aikšte, atsiradusia priešais seniūniją, ir baigiant tuo, kad kultūros centre „dingo“ įėjimas, pro kurį artistai ar koncertuojantys įeidavo į sceną. Visi supranta, kad tai projektuotojų ir darbų vykdytojų problemos, bet pinigai ir gyvenimas tai juk daugėliškėnų.

Viešnagė mokykloje

Grįžkime į mokyklą. Pirmiausia pasakysiu, kad kartu su seniūnaičiu A. Cicėnu ir direktorės pavaduotoja Gražina Mackoniene apėjome visą mokyklą, apžiūrėjome vykdomų darbų pradžią, padiskutavome. Renovacijos darbus vykdo ta pati UAB „Dringsta“, kuri dar teberenovuoja seniūnijos pastatą, kultūros centrą, rajono polikliniką ir dar bala žino ką. Nuostabu, kad ši įmonė laimi konkursus, žmonės turi darbo, bet kad viskas vyktų eilės tvarka. Dabar darbuotojai mėtomi iš vieno objekto į kitą, visur viskas išgriauta ir nežinia kaip ir kada bus baigta. Visą vasarą, kai vaikai atostogavo, nereikėjo dirbti, o kai prasidėjo mokslo metai, vos ne tą pačią dieną sugužėjo darbininkai griauti mokyklos. Dabar renovuojama valgykla, kuri teoriškai turėtų pradėti veikti po mėnesio. Na, ten dirba 2 žmonės. Gal ir spės, bet langų laukti reikės visą mėnesį… Kol kas vaikai maitinami tam pritaikytame darbų kabinete. Tame pačiame mokyklos korpuse bus renovuojama sporto salė, bet dabar ten padarytas tik sandėlis, darbininkų poilsio zona. Vaikai iki vasario, jei bus tinkamos oro sąlygos, sportuos lauke arba koridoriuose. Mokyklos teritorijoje pertraukų metu bus sustiprintas mokytojų budėjimas.

Žvilgterėkime į ateitį

Pavaduotoja G. Mackonienė labai apgailestavo, kad tiek daug mokyklos administracijos ir mokinių klasių auklėtojų kalbėta su tėvais, o vis tiek galybė nesusipratimų. „Patikėkite manimi: ir aš, ir direktorė stengėmės iš visų jėgų nepraleisti jokios smulkmenos ir suderinti visas detales, kad renovacijos metu nebūtų sutrikdytas mokymosi procesas, kad vaikams būtų suteikiamos visos sąlygos gauti pilnavertį maitinimą ir būtų užtikrintas jų saugumas mokykloje ir kokybiškas žinių teikimas. Direktorė visą vasarą mynė įvairių institucijų slenksčius, derindama kiekvieną punktą. Deja, laiko pakoreguoti niekaip neįmanoma. Realiai projektas prasidėjo gegužę, bet kelis mėnesius truko dokumentų tvarkymas, todėl įmonė niekaip nesutiko pradėti dirbti anksčiau. Bet juk visa tai laikina. Pagalvokime, kaip tiems patiems vaikams bus gera ir jaukioje šiltoje valgykloje, ir sportuoti puikiai įrengtoje šiltoje sporto salėje. Juk viskas tik dėl mūsų vaikų“, – sakė G. Mackonienė.

Tos pačios nuomonės ir mokyklos direktorė Rima Cibulskienė. „Tik keletą mėnesių reikia visiems pakentėti, o tada viskas grįš į senas vėžes ir net ne į senas, o bus kelis kartus geriau. Tie patys tėvai nuolat prašydavo renovacijos. Mes taip ilgai jos laukėme, nes juk rajone jau visos mokyklos renovuotos, o mes buvome likę paskutiniai. Labai noriu paprašyti, kad tėvai neatakuotų seniūnaičio, nes juk jis nėra kompetentingas jums atsakyti į šiuos klausimus. Bet kada skambinkite man, pavaduotojai ar vaiko klasės auklėtojai, klauskite, prašykite – viską paaiškinsime, spęsime jūsų problemas čia pat visi kartu. Labai prašau kantrybės ir tolerancijos vieni kietiems“, – kvietė mokyklos vadovė.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje