Skip to content

Pas draugus, Serocko derliaus šventėje

MI informacija

Rugsėjo 6–9 d. Lenkijoje lankėsi bei tradicinėje šventėje „Žemės dovanos“ dalyvavo rajono meras Bronis Ropė, Tarybos narė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukaševičienė, savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina ir Ignalinos muzikos mokyklos direktorė Birutė Paukštienė. Į Lenkiją taip pat vyko muzikos mokyklos kapela „Almaja“ ir vokalinis kvartetas. Delegacijai vertėjavo mokytoja Janina Berezina.

Šventė, skirta pagerbti žemdirbio darbą, pasidžiaugti derliaus gėrybėmis ir įprasminti senąsias tradicijas, kaip ir kasmet vyko netoli Serocko esančiame Voli  Kelpinski miestelyje.

Renginys pradėtas iškilmingomis Mišiomis miestelio bažnyčioje. Čia susirinko Serocko savivaldybės atstovai, svečiai, ūkininkai, sodininkai, miškininkai, įstaigų bei bendruomenių atstovai, seniūnaičiai. Mišių metu pašventintos įvairios gėrybės: vaisiai, daržovės, grūdai, duona, kepiniai, vynas. Visa tai buvo įnešama rudens žiedais, javų varpomis išpuoštuose krepšiuose. Bažnyčioje garbingiausia vieta skirta duonai.

Ignaliniečiai į šventę taip pat vežėsi proginės duonos. Vienas puoštas krepšys su dideliu duonos kepalu ir mažais duoniukais buvo nešamas į bažnyčią. Kitas kepalas su įkeptu užrašu „Ignalina – Serockas“ įteiktas Serocko burmistrui Silvestrui Sokolnickiui. Bažnyčioje giedojo Ignalinos muzikos mokyklos vokalinis kvartetas.

Po Mišių margaspalvė eisena, lydima jaunimo pučiamųjų orkestro, patraukė į šventės vietą, kur vyko koncertas, vakaronė, buvo prekiaujama įvairiais tautodailės dirbiniais ir žemės ūkio produktais. Bažnyčioje pašventinti rudens gėrybių krepšiai, altorėliai ir kompozicijos buvo sustatyti prie scenos, kad kiekvienais jais galėtų pasigrožėti. Šventėje dalyvavo Lenkijos parlamento, kitų valdžios institucijų atstovai, svečiai iš miestų partnerių ir kaimyninių rajonų. Įspūdinga švente pasidžiaugė ir visus susirinkusius sveikino Serocko burmistras S. Sokolnickis, Tarybos pirmininkas Artūras Barkovskis. Sveikinimo žodį tarė Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, kiti svečiai.

Vėliau koncerte pasirodė ir buvo labai šiltai sutikta kapela „Almaja“. Ignalinos muzikantai ir dainininkai atliko ir vieną dainą lenkų kalba, tuo nustebinę ir pradžiuginę šventės dalyvius. Šalia šurmuliavusioje mugėje viena palapinė buvo skirta Ignalinai.

Čia galėjai paragauti „Romnesos“ šakočio, medaus, įvairių rūšių lietuviškos duonos, lašinių, raugintų agurkų, midaus „Kurortinė Ignalina“. Buvo dalijami lankstinukai. 

Kitais metais Ignalina ir Serockas minės 15 metų bendradarbiavimo sukaktį. Abiejų savivaldybių vadovai aptarė, kokie bendri renginiai galėtų būti skirti šiai progai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here