Skip to content

Apie malkas ir jų kainas

Artėjanti žiema, kuri šiemet prognozuojama šalta, verčia dairytis kuro. Kaime populiariausios lieka malkos. Šalies spaudoje malkų pardavėjai teigia, kad šio kietojo kuro kainos Lietuvoje nesikeičia jau beveik septynerius metus, o brangstant gamtinėms dujoms, malkų pirkėjų kasmet daugėja. Rašoma, kad šiuo metu skaldytų beržinių malkų kaina rinkoje siekia 125 litus už erdmetrį (erdvinį kubą). Šiek tiek pigesnės pušinės, eglinės ir drebulinės malkos (po 95–100 Lt), o uosinės ir ąžuolinės kainuoja atitinkamai 135–145 Lt.

Į sunkvežimį telpa apie 10 erdmetrių malkų. Vien jomis kūrenti vidutinio dydžio namą visą žiemos sezoną gali prireikti iki 2 sunkvežimių malkų, toks jų kiekis kainuotų 2500 litų. Populiariausias perkamų malkų kiekis yra 10 erdmetrių arba vienas sunkvežimis.

O kaip yra mūsų rajone? Ignalinos urėdijos sekretorė Aldona Butiškienė MI informavo, kad urėdijoje malkų galima įsigyti neribotai, jų kainų, artėjant žiemai, keisti nenumatoma, o jos dabar tokios (neskaldytos): pirmos grupės (ąžuolinių, uosinių) kietmetris kainuoja 110 Lt, antros grupės (beržinių) – 75 Lt, trečios grupės (pušinių, juodalksnio) – 70 Lt ir ketvirtos grupės (eglinių, drebulinių) kietmetris kainuoja 65 Lt (visos kainos be PVM). Kietmetryje malkinės masės daugiau, nei erdmetryje. Jeigu malkas jums atveš urėdijos transportu, už tai teks mokėti dar po 18 Lt (be PVM) už kiekvieną vežamą kietmetrį.

Norint nusipirkti malkų, reikia miškų urėdijoje parašyti prašymą, o malkos bus iš arčiausiai jūsų esančios girininkijos. Turintiems nuosavo miško – paprasčiau. Gavus leidimą, galima išsikirsti patiems.

Gali būti aktualios MALKŲ SKALDYKLĖS

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje