Skip to content

Ramiai miegokit, kaimynai

MI informacija

Jeigu norite ramiai miegoti – neskaitykite laikraščių, neklausykite įvairių radijų, nežiūrėkite televizijos. Turiu galvoje – žinių laidų, nes jeigu žiūrėsite visokius kitokius pasib..dėjimus, gal ir miegosite ramiai, jeigu tik nepaskambins anūkas ir nepapasakos, kad pateko į avariją ir reikia sumokėti, ir sumokėsite, ir paskui sužinosite, kad sušelpėte sukčius, kurių valstybė negali suvaldyti. Arba nenori suvaldyti, nes tai jai apsimoka, bet taip, po visų Šustausko kelnių istorijų, geriau nešnekėti, nes tave gali apkaltinti nepagarba kokiems nors valdžios atstovams.

Štai miegą tikrai gali sugadinti vienas žiniasklaidoje pasirodęs rašinys apie tai, kad lietuviai užsienyje priversti dirbti kaip vergai. Įsivaizduokite, nuvažiuoja jie į kokią Vakarų Europos šalį kad ir braškių rinkti, tai ten juos šeimininkai, kuriuos veikiau vergvaldžiais vadinti reikėtų, tikrai tas braškes rinkti verčia. Anksti keltis priverčia, ir ne už tai, kad vagoje pasėdi, pinigus moka, o skaičiuoja, kiek tų braškių surinkai, ir tik už tai sumoka. Ir tik penketą tūkstantėlių per mėnesį gali užsidirbti. Pas mus Lietuvoje – argi tai pinigas? Pas mus už pusdienį gali poros šimtų užsiprašyti, na, pusantro šimto, o jeigu mokėti niekas nenori – tai ir nedirbi, juk valdžia už tai, kad nedirbi, tau pašalpą sumoka. Atsiprašau už netaisyklingą pasakymą, bet rėšiu tiesiai: ieškokit durnių.

Tai čia kasdieniai pergyvenimai, o kai dar pasiskaitai, kaip ponia valdžia išsidirbinėja… Štai Susisiekimo ministerija prie Gavio ežero baliuką surengė. Neaiškus ten baliukas buvo, bet triukšmauta buvo kaip reikiant. Įdomu, žinoma, ar sužinosime, kaip buvo nubausti trankiai šventę valdininkai?

Tiesa, jau šnekama, kad renginys buvęs neviešas – išeitų, triukšmauti buvo galima? Ir bausti nėra ką ir už ką, nors Savivaldybė lyg tai yra nutarimą išleidusi, kad po kažkurios valandos triukšmauti negalima, bet juk triukšmavo ne kokie nors žmonės, o socdemo Rimanto Sinkevičiaus pavaldiniai. To paties R. Sinkevičiaus, kuris 2010 m. balandžio 7 d. buvo pastebėtas svirduliuojantis Seimo koridoriais, kurio kabinete „Lietuvos rytas“ TV žurnalistai užfiksavo tris tuščius viskio ir vieną degtinės butelį. Tada socdemai bičiulio elgesį pasmerkė, o dabar į ministrus iškėlė. Kodėl? Gal todėl, kad dabar tuščių butelių ministro kabinete niekas nebeaptinka, jie laiku išmetami. Štai kur geras pavyzdys.

Kartkartėmis Rusijos televizijos kanalus pasižiūriu. Ten, žinote, labai panašūs dalykai darosi. Opozicija šneka, valdžia daro savo. Tik vienas skirtumas yra: kai ten opozicija per daug pašneka, tai jai per galvą duoda, o pas mus – paprasčiausiai į tai valdžia nekreipia dėmesio. Mat pas mus demokratija, gali šnekėti, ką tik nori, gali net parėkauti, kur nors miške, pavyzdžiui, kad Algirdas Butkevičius yra d…., ir nieko tau nebus (čia aš nerašau, ką galima rėkauti, nes tai rėkauti galima miške, o ne laikraštyje). O kodėl galima? Taigi ir valdžiai nuo tavo rėkavimo nei šilta, nei šalta.

Iš tikrųjų: na, parašys kas nors ką nors, ir kas iš to? Saviškiai visur. Ne, nesakau, jeigu žmogų valdžia nori suvalgyti, tada taip, tada jis bus suėstas, kaip rašė rusų rašytojas Vasilijus Šukšinas, kartu su visomis kakutėmis, o jei ne – valdžios nuomone, šunys gali loti, kiek jiems sveikata leidžia, tačiau valdžios karavanui dėl to nei šilta, nei šalta: jis eina ten, kur liepia partija, kurią į priekį veda jos vadovų piniginė.

Tai ir baigsiu, nebegadinsiu jums nuotaikos. Miegokite ramiai.

Beje, pone Redaktoriau, vis dėlto įdomu būtų sužinoti, ar buvo ponams valdiškiems baliauninkams koks protokolas surašytas, ar buvo jie nubausti? Tiesiog įdomu, galioja jiems Savivaldybės nutarimai, ar ne?

Daugiau: ANTKLODĖS

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje