Skip to content

Pirmasis maratonas „neprisvilo“

Penktadienį Ignalinos KSC Sporto skyriaus ir rajono Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva pirmą kartą buvo surengtas rudens mini bėgimo maratonas, skirtas dienai be automobilio paminėti, į kurį buvo pakviesti įvairaus amžiaus fiziškai aktyvūs dalyviai, pageidaujantys išmėginti savo ištvermę 4,2 km trasoje, apibėgant Paplovinio ir Mekšrinio ežerus. Sporto skyriaus biatlono, futbolo, slidinėjimo, plaukimo ir kitų sporto šakų trenerių bei Visuomenės sveikatos biuro direktorės Editos Ryliškienės dėka į šį masinį renginį pavyko sukviesti daugiau kaip 120 dalyvių, kurie visi buvo apdovanoti atminimo ženkliukais, o taip pat varžėsi dėl medalių ir specialių prizų net septyniose skirtingo amžiaus grupėse.

Gausiausias dalyvių būrys startavo pačių jauniausių bėgikų grupėse, kurių amžius siekė nuo 10 iki 13 metų. Jie bėgo perpus mažesnę maratono distanciją, tik aplink vieną ežerą. Kaip ir buvo tikėtasi, sėkmingiausiai startavo labiau fiziškai pasiruošę biatlonininkai, slidininkai, futbolininkai ir plaukikai. Plaukikų trenerės Danutės Žemaitienės džiaugsmui, pirmasis tarp berniukų finišavo jos auklėtinis Džiugas Karklelis, o tarp mergaičių – tik šiemet pradedanti lankyti plaukimo treniruotes ketvirtokė iš Č. Kudabos progimnazijos Violeta Lamanauskaitė. Tarp 2003 m. gimimo ir jaunesnių amžiaus dalyvių kitas prizines vietas užėmė Skaistė Juršėnaitė ir Goda Papšytė, o tarp berniukų – Mantas Rapoportas ir Olegas Ivanovas.

Kiek vyresnio amžiaus dalyvių grupėje pirmąsias vietas užėmė Odeta Mačiulytė ir Deividas Rapoportas, o prizininkais tapo Mingailė Steponian, Ana Smoliar, taip pat Gabrielius Paukštė ir Kęstas Bilaišis. Trečioje grupėje pirmavo Raminta Dindaitė ir Jokūbas Mačkinė, o prizininkais tapo Akvilė Zemenauskaitė, Sara Aškinytė, Deimantas Kliševičius ir Paulius Mikulėnas. Ketvirtoje (1997–1998 m.) grupėje, kurios dalyviai bėgo jau visą maratono distanciją, pirmąsias vietas užėmė Danielė Paukštytė ir Dainius Bielinis, o prizininkais tapo Gita Malinauskaitė, Birutė Gailiešiūtė, Deividas Kliševičius ir Lukas Čepulis.

Daug įdomiau ir atkakliau vyko suaugusių bėgikų varžytuvės penktoje grupėje. Tarp moterų be konkurencijos startavo jau įvairiose vasaros ir žiemos varžybose aktyviai dalyvaujanti Visuomenės sveikatos biuro direktorė E. Ryliškienė. Tarp vyrų šioje grupėje startavo jau gerai žinomi stipriausieji rajono biatlonininkai, slidininkai bei plaukikai. Dėmesio centre buvo mūsų olimpiečio Tomo Kaukėno ir Juliaus Kardelio dvikova. Dar prieš startą stipriausias Lietuvos biatlonininkas T. Kaukėnas MI sakė, kad jis tik maratono išvakarėse sugrįžo iš Latvijos, kur vyko biatlonininkų stovykla, todėl bėgime nesitiki laimėti pirmosios vietos. Jis visose trasose ir bėgo kartu su penkiais metais jaunesniu Juliumi Kardeliu. Jų tarpusavio dvikova tęsėsi iki pat finišo, bėgant stadiono taku. Ir vis dėlto, Tomas paskutiniuose metruose pagreitino bėgimo tempą ir finišavo pirmas. Trečią prizinę vietą pelnė slidininkas Tautvydas Strolia. Nedaug nuo jo atsiliko ir plaukikas Grigorijus Pavkinas. Beje, šioje grupėje startavo ir žinomas Lietuvos sunkumų kilnotojas bei rekordininkas Evaldas Černiauskas. Jis prisipažino, kad jam nelengva buvo varžytis su jaunesniais varžovais, o ir bėgo jis savo malonumui, norėdamas patikrinti savo fizinę ištvermę. Sakė, trasoje nė kiek nepavargo ir dar galėjo bėgti ilgesnį nuotolį.

Priešpaskutinėje grupėje tarp moterų pirmoji vieta atiteko Ligitai Kindurienei, o prizininkėmis tapo Ieva Jatulytė ir Svetlana Tamašauskienė, o tarp vyrų pirmavo Viktoras Juršys ir Sigitas Mackonis.

Vyriausiojo amžiaus dalyvių grupėje nugalėtoja tapo Jurina Paslauskienė, kuri, beje, tarp moterų bėgo greičiausiai. Tarp vyrų startavo ir mūsų laikraščio redaktorius Jonas Baltakis, kuris tądien buvo vyriausias tarp bėgikų (jam 59-eri). Jis sakė, kad tik prieš 23-ejus metus paskutinį sykį intensyviai bėgiojo žaisdamas futbolą, bet paaiškėjo, kad ši fizinė ištvermė, išugdyta prieš daugelį metų, padėjo jam įveikti nelengvą egzaminą ir jis sėkmingai finišavo, laimėdamas aukso medalį. Bandė dar kartu su juo bėgti ir vyriausio amžiaus maratono bėgikas Juozas Kajėnas, bet po neseniai patirtos sudėtingos operacijos jis tik įveikė stadiono taką. Bet ir už tai susilaukė padėkos.

Baigėsi šis pirmasis mini maratonas visų nugalėtojų apdovanojimais ir jie išsiskirstė pakilios nuotaikos, dėkodami varžybų organizatoriams už šią pagirtiną iniciatyvą, linkėdami ir ateityje rengti panašius renginius. Šis bėgimas buvo pirmasis, ir jis, kaip tas blynas, tikrai „neprisvilo“.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje