Skip to content

Geriausiai Konstituciją išmano trys ignaliniečiai

Konstitucija yra laisvos, nepriklausomos valstybės pamatas. Mes šimtmečiais gynėme ir iki šiol dar turime ginti savo kultūrą, kalbą, valstybę, todėl pagarba pagrindiniam šalies įstatymui, kuriam neturi prieštarauti joks kitas įstatymas ar teisės aktas, turėtų būti nuolat skiepijama ir stiprinama. Tam jau septintus metus iš eilės yra rengiamas Konstitucijos egzaminas. Šiemet jo pirmasis turas vyko spalio 1 d. Ignalinos savivaldybėje vykusiame egzamine dalyvavo 12 ignaliniečių. Tai daugiau nei pernai ar užpernai. Tarp jų buvo du rajono Tarybos nariai (Leta Kalinauskaitė ir šių eilučių autorius) ir penki savivaldybininkai. Susirinkusius pasveikino rajono vicemeras Henrikas Šiaudinis.

Pateikta 30 klausimų. Į kiekvieną iš jų buvo po 5 atsakymų variantus, iš kurių tik vienas teisingas. Įdomumo dėlei, tiems, kas neįsivaizduoja klausimų pobūdžio, pateiksiu porą klausimų ir atsakymų variantus į juos. Klausimas: Seimo narys gali būti traukiamas atsakomybėn bendrąja tvarka: a) už nedalyvavimą Seimo posėdžiuose; b) padarius nusikaltimą; c) už asmens įžeidimą ir šmeižtą; d) už nepaklusnumą frakcijos sprendimams; e) už nepagrįsta Vyriausybės kritiką. Arba klausimas: Pagal Konstituciją nuosavybė gali būti paimama: a) jeigu reikia grąžinti buvusiems savininkams, iš kurių ji buvo nacionalizuota; b) įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams; c) tik teisingai atlyginus; d) Vyriausybės nustatyta tvarka, kai būtina vykdant nacionalinės svarbos projektus; e) įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama.

Pamėginkite surasti teisingus atsakymus į pateiktus klausimus (juos rasite rašinio pabaigoje).

Į antrąjį turą kuris vyks spalio 15 d., 12 val., pateko tie, kurie iš 30-ies klausimų atsakė ne mažiau kaip į 25. Iš 12 dalyvių Ignalinoje tokių buvo trys: Danuta Jatulienė, Rytis Kajėnas ir Vida Stundžiaitė. Sveikiname juos!

O teisingi atsakymai į pateiktus klausimus šie: į klausimą dėl Seimo nario atsakomybės teisingas C variantas, antrojo klausimo dėl nuosavybės – E variantas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje