Skip to content

Populiariausia santuokų vieta – Palūšės bažnyčia ir Vidiškių dvaras

Teiginys „ruduo – vestuvių metas“ jau senokai praradęs savo prasmę. Dabar vestuvių metas – vasara, o rudenį tik apibendrinami rezultatai. Deja, bet 2013-ieji metai nebuvo tokie populiarūs tuoktuvėms – bent jau mūsų rajone – nes kol kas jų tėra įregistruota 77, na, o iki metų pabaigos geriausiu atveju padaugės vos dešimčia. Apie santuokas kalbamės su rajono Metrikacijos skyriaus vedėja Milda Mačėniene.
84-erių jaunikis
Buvo tokių laikų, kai Metrikacijos skyriaus darbuotojos per metus sutuokdavo 500 porų, o paskutinių metų statistika byloja, jog vidutiniškai aukso žiedus sumaino vos apie šimtą jaunavedžių porų. Visuomenėje jau įprasta, kad tuokiasi jaunimas. Ir tai jau daugiau tapę kasdieniu reiškiniu nei kažkokiu išskirtiniu įvykiu, o kai santuokos įžadus priima vyresnio amžiaus žmonės, dėmesio ir aptarinėjimų, ir nebūtinai pavydžių, sulaukia kur kas daugiau. „Šiemet daugiausiai susituokė žmonių, gimusių po 1980 m., bet, žinoma, buvo ir viena kita vyresnė pora. Vyresnių žmonių jungtuvės gal labiau brendžios ir santūresnės. Teko tuokti 84-erių vyrą ir 70-ies moterį. Tai – nepakartojama“, – teigia M. Mačėnienė.
Banaliai nuskambės, bet faktai kalba patys už save, jog santuokai amžius – nesvarbu. Dar šiais metais susituokė gimusieji 1944, 1960, 1961, 1963 metais bei šiek tiek jaunesni. Žinoma, tokių porų nėra daug, bet yra. Ir tai geras ženklas, rodantis, jog mūsų žmonių širdys dar plaka gyvenimo džiaugsmu. Viena tokių pavyzdinių porų, kuriems darnių ir gražių tarpusavio santykių turbūt galėtų pavydėti ne viena jauna šeima, tai Nijolės ir Petro Cicėnų šeima. Džiugu ir tai, jog, Metrikacijos skyriaus duomenimis, mūsų krašto žmonės „nepraradę sveiko proto“, kitaip tariant, mūsų žmonės partnerius renkasi daugiau ar mažiau pagal savo statusą ir amžių. Neįregistruota nei viena „dieduko ir anūkėlės“ (20 ir daugiau metų skirtumas) pora, nėra ir „mamos ir sūnaus“ (15 ir daugiau metų skirtumas) porų.
Santuokos įžadai – pasirinktoje vietoje
Jau nuo 2009 m. sumainyti aukso žiedus galima ne tik Metrikacijos skyriaus salėje, bet ir bet kurioje jaunavedžių pasirinktoje vietoje. Tai gali būti Ladakalnis, Ginučių piliakalnis, malūnas, Vidiškių dvaras (daugiausia), bet kokia sodyba ar senolių bakūžė. Vienintelis skirtumas – kaina. Už santuokos įregistravimą skyriaus salėje mokėsite 70 Lt, o jūsų pasirinktoje vietoje – 210 Lt. Savaime suprantama, kad pasirinkę norimą vietą jūs patys turite viskuo pasirūpinti. Tas viskas, tai stalelis, prie kurio bus sumainyti žiedai ir santuoka patvirtinta parašais, na, o visa kita – jūsų išmonės reikalas. „Žinote, dabar žmonės turi tiek išmonės, jog kartais net netenki žado pamatęs, kaip jie nuostabiai papuošia tuoktuvėms skirtą erdvę. Tokias jungtuves galima net pavadinti pasakiškomis, nes jaunieji absoliučiai įgyvendina savo svajones. Kai kurie samdosi floristus ar kopijuoja filmuose matytus vaizdus, treti patys kuria nemažiau stulbinančias dekoracijas, bet ir viena, ir kita yra tiesiog šventiška, iškilminga ir įsimintina. Be abejo, viskas priklauso ir nuo to, kokios tai vestuvės. Vieni renkasi šeimos šventę, kiti – išskirtinį jaunimo susibūrimą. Kaip žinote, dabar galima ir visai atsisakyti santuokos Metrikacijos skyriuje, o tuoktis tik bažnyčioje, jei bažnyčia tai leidžia. Tada mes tik sutvarkome dokumentus ir tiek. Turėjome šiemet ir tokių santuokų. Žmonės mielai renkasi Linkmenų, Kazitiškio, Tverečiaus, Dūkšto bažnyčias, bet pati populiariausia – Palūšės bažnyčia. Svarbu ir tai, jog tuokiantis bažnyčioje nėra gyvenamosios vietos apribojimų, o štai tuokiantis Metrikacijos skyriuose, būtina bent vienam iš jaunavedžių būti registruotam Ignalinos r.“, – teigia jau tūkstančius porų sutuokusi Metrikacijos skyriaus vedėja M. Mačėnienė.
Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje