Skip to content

Telefoniniai sukčiai ypač aktyviai veikia ir Ignalinos rajone

MI informacija

Pastaruoju metu rajone suaktyvėjo gyventojams skambinantys telefoniniai sukčiai. Policija gavo skundų, kad skambinantys asmenys prisistato įvairių tarnybų pareigūnais, banko darbuotojais ir apgaulės būdu stengiasi sužinoti elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Negalime pamiršti atvejo, kai žmonių patiklumas peržengė sveiku protu nesuvokiamas ribas, kuomet garbaus amžiaus kaunietę apgavusių telefoninių sukčių grobis siekė net 310 tūkst. litų.

Žmonės turėtų suprasti, kad tie, kam privalu žinoti asmens duomenis, įstatymų nustatyta tvarka ir taip turi teisę naudotis egzistuojančiomis asmenų registro bei kitomis duomenų bazėmis. Taigi policija, bankai, telekomunikacijos ar draudimo bendrovės, lizingu prekiaujančios įmonės bei pan. nustatyta tvarka gali pačios susižinoti tokius asmens duomenis. Jeigu skambinantis asmuo pageidauja tai sužinoti iš paties žmogaus, reiškia tik viena, – jis šių dalykų negali sužinoti teisėtai.

Kur kas dažnesni sukčiavimo atvejai pasitaiko perkant ar parduodant prekes internetinėse skelbimų lentose. Internete yra ne viena svetainė, kur žmonės gali keistis, prekiauti ne tik naujais, bet ir dėvėtais drabužiais ar kitais įvairiais daiktais. Tinklalapiuose informaciją vartotojai gali skelbti nemokamai. Minėtos svetainės populiarios, bet ne visų bandymai įsigyti geros kokybės daiktą už mažą kainą baigiasi sėkmingai. Dažnai svetainių lankytojai pakliūva į išradingų sukčių pinkles. Mūsų rajone vis dar pasitaiko tokių atvejų, kuomet atitinkame internetiniame tinklalapyje asmuo radęs skelbimą apie parduodamą, jam reikalingą ar patinkančią prekę į nurodytą sąskaitą perveda pinigus arba rankpinigius, susitaria su pardavėju kokiu būdu parduodama prekė bus pristatyta, o nesulaukus jos ir bandant susisiekti su pardavėju šis pradeda „kabinti makaronus“ arba su juo susisiekti nepavyksta. Taip pat būna situacijų, kai žmogus užsisakęs prekę vietoje jos gauna visiškai kitą daiktą.

Norintiems išvengti panašių situacijų, policija pataria atidžiau panagrinėti, iš ko perkate prekę. Siūlome, prieš pervedant pinigus, pasidomėti pardavėjais ar tuo užsiimančia įmone, ar nuo jos nėra nukentėjusių žmonių, esant galimybei pinigus mokėkite tik gavus prekę. Ypatingai atsargiems reiktų būti perkant prekes iš užsienio šalių, nes dažniausiai sunkiau iš anksto pasitikrinti informaciją. Nelieka nieko kito, kaip, prieš atliekant kažkokias pinigines operacijas, gerai pasverti, ar tikrai nerizikuojate tapti sukčių aukomis, nes nuo suktybių gali apsaugoti tik budrumas.

Būkite atidūs, o apie tokius sukčiavimo atvejus informuokite artimiausią policijos įstaigą arba praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje