Skip to content

Turininga rajono diena Mokslų akademijoje

Pernai rajono savivaldybė ir Lietuvos mokslų akademija (LMA) Ignalinoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tuomet rajone viešėjo Akademijos delegacija. Penktadienį įvyko atsakomasis vizitas – LMA surengta rajono savivaldybės diena.

Pirmosios anksti ryte į Akademiją atvyko Ignalinos kultūros ir sporto dailės studijos vadovės Nijolė Trinkūnienė ir Aldona Jakubovskienė. Joms iki 10 val. reikėjo LMA salėje parengti dailės ir keramikos parodą. Atvežta visa galerija. Tai Urtės Gaižutytės, Brendos Kupkinaitės, Karolinos Čeponytės, Lauros Bimbaraitės, Živilės Urbonaitės, Ievos Skorkaitės, Viktorijos Ščiatlivajos, Urtės Antanaitytės, Editos Gasianec, Gerdos Žilėnaitės, Livijos Žilėnaitės, Rūtos Cicėnaitės, Karolinos Juškevič, Akvilės Zemekauskaitės ir kitų tapybos kūriniai, taip pat Andriaus Kajėno, Ievos Aškelėnaitės, Aurelijos Viškelytės, Aušros Žilėnaitės, Irmos Drublionytės, Dovilės Butrimaitės, Vitalijos Gaidelytės, Alionos Polujanovos, Dominyko Aleksejevo ir kitų keramikos dirbiniai.

Dienos renginiuose dalyvavo ir nemaža grupė Vidiškių gimnazijos moksleivių, kuriems surengta ekskursija į Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Informacinių technologijų atviros prieigos centrą, bendrovės „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinį bei LMA Vrublevskio biblioteką.

Dešimtą visus pasveikino LMA prezidentas Valdemaras Razumas. Parodytas pažintinis filmas „Lietuvos mokslų akademija 70“. Po to rajono meras Bronis Ropė pristatė rajoną ir savivaldybės veiklą. Ignalinos gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Vida Stundžiaitė perskaitė pranešimą „Ignalinos rajono istorijos vingiuose“. Apžvelgta istorinė raida nuo akmens amžiaus iki šių dienų.

Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento skyriaus vedėjas Gediminas Česonis analizavo rajono situaciją Lietuvos regioninės politikos kontekste, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Struktūrinės paramos valdymo skyriaus vedėjas Artūras Bytautas perskaitė informatyvų pranešimą „Žmogiškųjų išteklių socialinė raida, galimybės ir perspektyvos Ignalinos rajone“.

Apie avininkystės perspektyvas Lietuvoje ir rajone kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvūnų genetikos ir veisimo skyriaus vedėja dr. Birutė Zapasnikienė. Pranešime minėti ir mūsų rajono avių ūkiai – J. Bartaškos veislynas, M. Ralio 1500 galvų avių ferma. Avininkyste dabar turėtų susidomėti rytinė rajono dalis, kur dėl maro grėsmės reikės išnaikinti ir mažiausiai metus neauginti kiaulių.

Paskutinį pranešimą apie rajono turizmo išteklius perskaitė rajono Turizmo informacijos centro direktorius Edmundas Kilkus.

Pabaigoje įspūdingą koncertą surengė Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojai. Skambėjo džiazo muzika, dainavo mokytojų kvartetas ir Birutės Paukštienės bei Aldonos Čeponienės dueto dainos. Tačiau labiausiai akademinę publiką sužavėjo jaunosios smuikininkės Monikos Sapiegaitės talentas. Jos ne pagal metus brandų muzikavimą lydėjo ilgi plojimai, o užbaigus pasirodymą, LMA prezidentas Moniką atsivedė ir pasisodino šalia savęs ir rajono mero.

Rajono dienoje LMA dalyvavo grupė Ignalinos kraštiečių klubo narių, taip pat Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai. O visi mūsų rajono atstovai namo grįžo ne tik pilni įspūdžių, bet ir su maišeliu knygų. LMA kiekvienam mūsų padovanojo po penkias serijos „Mokslas visiems“ knygas.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje