Skip to content

Vykdomas sabotažas?

Jonas BALTAKIS

Pastaruoju metu redakcija gavo dviejų skaitytojų paklausimus. Skambino senjorai, gyvenantys vakarinėje Ignalinos miesto dalyje, vadinamąjame Turistų g. kvartale. Skambučių turinys viena tema ir maždaug toks: „Ignalinos sveikatos centro“ („uabo“) vaistine esame nepatenkinti, kitos mūsų kvartale nėra, o iki miesto centro nueiti – jau kojos dažnai neklauso. Girdėjome, kad vaistines planuojama atidaryti ir arčiau mūsų – vėl Ignalinos poliklinikoje ar Ligoninės gatvėje, kur buvo parduotuvė. Ar tai tiesa?

Tiesa, atidaryti norima, bet to „uabo“ šeimininkai iš Kauno negaili nei laiko, nei pinigų, kad taip neatsitiktų ir neįsikurtų konkurentai jų vaistinei. Jiems pirmiausia rūpi verslo interesai, o į žmonių norus ir lūkesčius jiems tik nusičiaudėt. Kas daroma? Ogi paskelbus vienų ir kitų patalpų konkursus, specialiai įkurtos kauniškių vienadienės firmos iškart pasiūlo nerealią, keletą kartų didesnę nuomos kainą, laimi konkursus, bet nei poliklinikos vaistinėje, nei Ligoninės g. nieko nesteigia. Laiko patalpas tuščias, kad kiti neišsinuomotų (ketino nuomotis „Camelia“ vaistinė). Aplink abi šias patalpas jau keli mėnesiai vyksta „šokis su kardais“, tiksliau – sukasi teismų karuselė.

Buvusias poliklinikos vaistinės patalpas nuomojo UAB „Melisos vaistinė“, tačiau jose nieko nedarė. Nuomos konkurso pradinė 1 m² kaina buvo 13 Lt, o „uabas“ iškart pasiūlė 99 Lt ir konkursą, žinoma, laimėjo. Teismuose rajono savivaldybė nuomos sutartį su „Melisos vaistine“ nutraukė ir prisiteisė daugiau nei 26 tūkst. Lt savo naudai. Vilniaus apygardos teismas dar rugsėjo 16 d. nusprendė, kad patalpos turi būti perduotos per 7 dienas, tačiau buvę „nuomininkai“ dingo kaip į vandenį. Teismo sprendimas vykdyti perduotas antstoliams. Vėliau vėl bus skelbiamas nuomos konkursas. Tik ar neatsitiks taip, kad jį vėl laimės „uabininkų“ savininkai. Precedentas jau yra. Su Ligoninės g. 6 patalpomis.

Pasak UAB „Ignalinos būtų ūkis“ direktoriaus Antano Gylio, šias patalpas neva vaistinei steigti konkurse buvo išsinuomojusi UAB „Geros sveikatos klinika“, nes, kaip ir pirmuoju atveju, iš karto pasiūlė nerealiai didelę kainą. Butų ūkis per teismus sutartį nutraukė, bet „Geros sveikatos klinika“ liko skolinga daugiau nei 40 tūkst. Lt ir… dingo. Bankrutavo dar nepradėjusi dirbti. Nes tik tam ir buvo įkurta.

Po teismų paskelbus naują konkursą, atsirado UAB „Tavo sveikatos centras“, kuris, vėl pasiūlęs nerealiai aukštą kainą, jį, žinoma, laimėjo. Kad vėl nei patys ką darytų, nei kitiems leistų. Butų ūkis šią sutartį taip pat nutraukė. Ir vėl viskas sprendžiama teismuose. Paskutinis vyko Panevėžyje šį pirmadienį, jo sprendimas dar nežinomas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here